Постаті

СОН Луїс Бруно. Архітектор міжнародного права

Один з найвидатніших юристів світу ХХ століття Луїс Бруно Сон (при народженні Людвіг Бруно) народився 1 березня 1914 року в родині корінних львівських євреїв.

Закінчив Львівський університет, де здобув дипломи юриста і дипломата. По закінченні навчання продовжив працювати на правничому факультеті, де займався перекладами та аналізом юридичних книг, виданих закордоном. Аби мати можливість ефективно працювати, у швидкі терміни опанував п’ять мов.

1939 року, за два тижні до нападу Німеччини на Польщу, виїхав до США, де зробив блискучу кар’єру. До США він поїхав на запрошення професора тамтешньої юридичної школи Джозефа Біла, якому львів’янин перед тим відправив свій рукопис дослідження про конфлікти законів різних країн.

Спершу Луїс Сон закінчив Гарвардську школу права, а відтак почав викладати міжнародне право на юридичному факультеті Гарварда. Брав участь у створенні ООН у Сан-Франциско і написанні статуту Гаазького трибуналу. Вважається засновником міжнародного законодавства в галузях охорони довкілля та прав людини.

Після обов’язкового виходу на пенсію в Гарварді перейшов на викладацьку роботу до Школи права Університету Джорджії.

Після смерті Сона, яка настала у 2006 році  в містіФолс-Черч (штат Вірджинія), тодішній генеральний секретар ООН Кофі Аннан виступив із заявою, зазначивши, що репутація Cона була «голосом розуму та джерелом мудрості», відзначивши його «тверде переконання у важливості Організації Об’єднаних Націй та верховенства права у врегулюванні міжнародних суперечок». Тоді ж «Вашингтон Пост» назвав Сона «архітектором сучасного міжнародного права».

Постаті