Новини

У Львові завершився Фестиваль архітектури ВЕЖА

П’ять днів поспіль у нашому місті на багатьох майданчиках відбувався Міжнародний фестиваль архітектури та мистецтв ВЕЖА. Тематикою цьогорічного фестивалю стала проблема конструктивного діалогу поміж мистецтвами, саме тому він отримав назву «Де?Конструкція». Йшлося про пошук тих речей, які митців повинні об’єднувати поміж собою.

Про це повідомляє прес-служба Львівської ОДА.

Гаслом фестивалю стала фраза «Архітектура, яка об’єднує», а тому на фестивалі окрім архітектури були присутні кіно, образотворче мистецтво, скульптура, музика та мода.

У межах Фестивалю відбувся архітектурний кінофестиваль (конкурс-перегляд архітектурних відеопрезентацій), інтелектуальні круглі столи «Місто та спадщина» і «Зміни в сучасній діяльності архітекторів», виставка кращих дипломних проектів студентів «Львівської політехніки»та художніх інсталяцій Львівської академії мистецтв, макетний воркшоп, присвячений темі пошуку простору комфортного існування людей, архітектурні квести по Львову, дитяча програма.

Окрім того, відбулося оголошення результатів Всеукраїнського архітектурного конкурсу «Премія Національної спілки архітекторів України», конкурс інсталяцій у Свірзькому замку та конкурс постерів Supremusу концерт-арені «Малевич», екскурсії архітектурними майстернями і новобудовами Львова, авторські лекції відомих архітекторів, святкування дня Архітектури України на відкритій сцені та багато інших цікавих подій. Топ-спікерами фестивалю стали всесвітньо відомі архітектори: Мартен Дюплантьє – Президент національної асоціації архітектури у Франції, Дорота Козяра – польська художниця та дизайнерка, що зараз працює в Мілані (Італія), АтільоТіррані – професор Міланської політехніки, який викладає у школі Баухауз у Дессау (Німеччина). Також були лекції та екскурсії від українських зірок: Дмитра Антонюка, Марка Савицького, Тетяни Казанцевої, Ольги Клейтман, Андрія Асанова, Остапа Грома та багатьох інших.

«Наша мрія створити у Львові справжній архітектурний фестиваль світового рівня, відвідання якого б стало обов’язковим завданням не лише для митців з України, але й для усіх наших колег з-за кордону. Фестиваль, який би був цікавий кожному, не зважаючи на вік чи сферу діяльності. Саме тому він тривав не два-три дні, а цілий тиждень, як наприклад фестиваль дизайну у Ейндховені чи Театральне квадрієнале у Празі. Це була амбітна задача для нашого організаційного комітету – зробити усі ці дні цікавими та наповненими змістом. Сподіваємось, що наш Фестиваль став знаковою подією у житті не лише Львова, а й всієї України» – голова Львівської обласної організації Національної спілки архітекторів України Богдан Гой.

Фестиваль архітектури та мистецтв «ВЕЖА» – відбувається у Львові з 2018 року наприкінці червня – на початку липня. Його ціль – популяризація сучасної української архітектури та підвищення конкурентоздатності українських архітекторів. Ініціатором проведення Фестивалю є Львівська обласна організація Національної спілки архітекторів України.

Новини