Постаті
Віктор ЧУКАРІН

ЧУКАРІН Віктор. Летючий львів’янин з Донбасу

Найлегендарніший гімнаст потрапив до Львова волею випадку, але полюбив це місто, як і воно полюбило його.

Народився Віктор Чукарін 9 листопада 1921 року у селі Красноармійське на Донеччині в родині донського козака та гречанки. Невдовзі сім’я переїхала до Маріуполя, де в шкільні роки Чукарін і почав займатися гімнастикою. Саме у Маріуполі юного Віктора спіткало перше горе – у 1937 році було репресовано його батька Івана. Після закінчення школи хлопрець вступив до Маріупольського металургійного технікуму, однак дуже швидко зрозумів, що основним в його житті є спорт і вирушив до Київського технікуму фізичної культури.

На початку Другої світової вирушив на фронт добровольцем, воював в артилерії. Потрапив у полон біля Полтави і пройшов через 17 концтаборів, у тім числі й зловісний Бухенвальд. Повернувшись додому, важив 40 кілограмів, однак напрочуд швидко відновився і вирішив продовжити перервану війною спортивну кар’єру.

Невдало намагався поступити до Київського інституту фізкультури, після чого вже успішно склав іспити до Львівського інфізу. Саме тоді розпочинається блискуча чукарінська кар’єра, якою він прославить себе і Львів.

 Віктор Чукарін – володар 11 олімпійських медалей, з яких 7 – золоті. Двічі абсолютний чемпіон Олімпійських ігор, абсолютний чемпіон світу, володар 13 нагород чемпіонатів СРСР. Майже десять років йому не було рівних у світі. По закінченні кар’єри спортсмена залишився працювати у рідному виші завідувачем кафедри гімнастики, створив власну гімнастичну школу, яка гриміла на весь Союз.

Помер легендарний спортсмен 25 серпня 1984 року. Похований на Личакові. На Сихові в його честь названо вулицю.

Постаті