Новини

На Львівщині радяться реставратори

Упродовж 8-10 дипня у межах програми “Охорона і збереження культурної спадщини Львівської області на 2018-2020 роки” відбувається Міжнародна реставраційна рада об’єктів списку ЮНЕСКО. Зокрема, деревяних церков польського та українського регіону Карпат.

Про це повідомляє прес-служба Львівської ОДА.

Серед них  – церква Благовіщення Пречистої Діви Марії 1709 р. — чинна дерев’яна церква у Коломиї, пам’ятка архітектури національного значення, яку відносять до найкращих зразків гуцульського сакрального будівництва, в музеї знаходиться зменшена копія храму. Через аварійний стан зараз активно ведуться протиаварійні роботи.

Зазначимо, що ґонт виготовляють на місці місцеві майстри ручним способом. Для збереження властивостей ґонту кожні 5 років за спеціальною технологією просочують сирою нафтою. Тому гуцульські храми мають темне забарвлення, на відміну від Львівських.

Ще один об’єкт – церква Різдва Пресвятої Богородиці 1756–1808 рр. — дерев’яна церква в селі Нижній Вербіж Коломийського району Івано-Франківської області, споруджена в роках, разом з іншими дерев’яними церквами карпатського регіону, була включена у список світової спадщини ЮНЕСКО.

Церква, що повністю зашита бляхою і не має водовідведення, має проблеми з цілісністю конструктивних дерев’яних елементів по всіх площинах фасадів. Всередині церкви збережені розписи, це ще одна причина для проведення дуже детального обстеження, по що наголошують фахівці – реставратори та колеги з Польщі. Маємо такі приклади і у Львівській області, тому цей досвід є дня нас цінним.

Важливо, що окрім експретів, участь конференції беруть участь отці, котрі утримують дерев’яні храми, адже будучи обізнаними, зможуть попередити пошкодження і зберегти унікальну  цінность пам’яток.

Новини