Постаті

КОРОЛЬ Петро. Володар штанги

Легендарний важкоатлет Петро Кіндратович Король народився 2 січня 1941 року у селі Бреди біля Челябінська, на Уралі.

У юному віці переїхав з родиною до Вінниці, де 15-річним невдовзі розпочав займатися важкою атлетикою у тренера Василя Боба. У Вінниці Петро Король Сформувався як спортсмен, одружився. Проте справжня слава прийшла до Короля, коли він переїхав до Львова і почав займатися під орудою Аркадія Речкемана.

Будучи найсильнішим у своїй ваговій категорії (до 67,5 кг), через інтриги спортивних функціонерів він не поїхав на Мюнхенську Олімпіаду у 1972 року. Проте не здався і на довгі роки став королем важкої атлетики. На рахунку Петра Короля 3 світових рекорди, 6 рекордів СРСР і 30 рекордів України. Він – триразовий чемпіон світу, чемпіон Європи, багаторазовий переможець першостей СРСР і України.

Зоряний час Короля настав 22 липня 1976 року в олімпійському Монреалі. На той час уже 35-річний атлет посів друге місце, поступившись лише через більшу власну вагу поляку ЗбігнєвуКачмареку. Проте той не пройшов допінг-контроль і був дискваліфікований – золото перейшло до рук нашого спортсмена.

Після закінчення спортивної кар’єри Петро Король відхилив пропозиції роботи в Києві та за кордоном, залишившись працювати тренером у Львові. В останні роки життя, уже будучи важко хворим, трудився інструктором у спорткомплексі «Динамо».

Помер Петро Король 2 липня 2015 року у Львові.

Постаті