Новини

У мерії вирішили інвентаризувати львівські мозаїки

Управління охорони історичного середовища інвентаризує всі мозаїки, що розташовані на території Львова.

Відповідне рішення виконавчого комітету погодили сьогодні, 2 серпня, під час засідання виконавчого комітету, повідомляє Твоє місто.

За словами керівниці управління охорони історичного середовища Лілії Онищенко, управління має точний перелік мозаїк, які з’явились до 1939 року. Крім цього, за попередніми підрахунками, у Львові є 33 мозаїки радянського періоду та 37 тих, які створили у 90-х роках.

Після того, як інвентаризують усі мозаїки, їх викладуть на геопорталі Львова, а забудовників зобов’яжуть ураховувати наявність мозаїки на будівлях, які вони плануватимуть реконструювати. Водночас будинки з мозаїками заборонять зносити і дозволять лише ремонтувати та реконструювати ту частину, на якій мозаїки нема.

Нагадаємо, 18 липня у Львові на магазині «Океан» знесли стіну з мозаїкою з рибками, яку забудовник обіцяв реконструювати та зберегти. Вчора під час будівельних робіт також зруйнували мозаїку яка була розташована на паркані колишнього заводу «Кінескоп», втім її цінність визначити наразі не можливо.

 

Новини