Анонси подій

2-29 квітня. «Французька весна» у Львові

5-та «Французька весна в Україні» – фестивальний ювілей під знаком спільних ініціатив і новаторських проектів. Урочисте відкриття місячних атракцій відбудеться в Італійському дворику історичного музею. 

Спільні франко-українські проекти знайдуть своє продовження у художніх виставках, фотопроектах, муралах, концертах. Численні французькі гості «Французької весни» будуть діалогувати з українськими митцями, глядачами, слухачами, як через творчість на сценах чи у галерейних залах, так і безпосередньо під час зустрічей та обмінах думками. Серед давноочікуваних гостей варто зазначити братів Давіда та Стефана Фоенкіносів, які приїдуть презентувати новий фільм і українське видання перекладеної двома десятками мов книги «Ніжність».

Традиційно на кіноманів чекатимуть Довгі ночі короткого метра в «Планеті кіно». Де глядач 6 годин у сутінках насолоджуватиметься підбіркою найкращих французьких короткометражок. Їх публіка бачила на кінофестивалях у Каннах, Нью-Йорку та Торонто.

А також серед цікавинок: виставка гобеленів з палацової колекції французьких королів та сольний концерт Максима Зеккіні, що гратиме на фортепіано деякі твори лише лівою рукою.

Програма Французької весни у Львові

 

2 квітня, 10.00

Відкриття виставки Марії Клименко “Трансцендентність”

Альянс Франсезм.Львова, вул. Огієнка 18А

Творчістьхудожницібазується на суб’єктивномусприйняттіантропоморфнихпредметів. Людина пізнає свою сутність шляхом трансцендентного сприйняття. Автор, поєднуючи форму з естетичними та ідеологічнимискладовими, вдається до тем самотності, вибору, відчуження, відкриттяістини у цьому хаотичному світі.

Художницязастосовуєтехнікуклейовогоживопису, графіт та полотно

2 квітня, 16.30

Відкриття виставки “Франція та Україна: політика, культура та співпраця (1918 -1920)

Наукова бібліотека, ЛНУ ім.І.Франка, вул. Драгоманова, 5

Представлені на виставці франкомовні публікації 1917-1920-х рр. про Україну розкривають не лише її історичні, але й дипломатичні, наукові та культурні зв’язки з Францією. Здобуваючи собі законне місце на політичній шахівниці, дипломатичне представництво молодої незалежної Української держави видає газету “Франція і Україна”. Завдяки діяльності українських дипломатів та діячів культури Україна стає об’єктом дослідження та джерелом натхнення для поетів (ФернанМазад), істориків, мовознавців та літературознавців (Антуан Мартель, Жорж Люсіані та ін.), предметом ґрунтовних аналітичних роздумів журналістів (Жан Пелісьє).

2 квітня, 17.00

Відкриття Французької весни. Відкриття

 

виставки “Франція поруч”

Львівський історичний музей площа Ринок, 6 ( італійський дворик)

Всі охочі побачити, відчути Францію поруч, можуть зануритись в атмосферу “французького” Львова та довідатись, що дружина короля Яна ІІІ Собєського Марія де ЛаГранжд’Аркієн походила з французької дворянської родини,  а до 1936 року у Львові функціонував музей Фредеріка Шопена.  “GazettedeLeopol” виходила друком французькою мовою, а керамічні пам’ятки з фабрики львівського архітектора Івана Левинського були представлені та відзначені срібною медаллю на Всесвітній виставці у Парижі 1900 року.

5 квітня, 19.00

Музика. Джазовий концерт Domergue-Litvinyuk Project

Арт-центр «Дзиґа» , вул. Вірменська, 3

 

Ідея  створити «Domergue-LitvinyukProject»  зародилася в серпні 2017 року на фестивалі «Voicingers» (Польща), під час спільної лабораторії французьких,польських та українських музикантів. Перші концерти проекту на фестивальній сцені були тепло сприйняті публікою та отримали схвальні відгуки критиків і музикознавців.  Навесні цього року  результати французько-української «музичної колаборації» зможе оцінити і український слухач. На початку квітня в рамках фестивалю «Французька Весна 2018»  проект презентуватиме свою творчість у Львові,Києві та Рівному.Окрім концертів гості з Франції ManuDomergue  та Jean-Michel  Charbonnel проведуть майстер-класи  для учнів Львівської Школи Джазу та Сучасної Музики.

Проект реалізовується за підтримки Посольства Франції в Україні.
Організатори проекту : Арт центр «Дзиґа» ,  ГО «Інститут Актуального Мистецтва» , Альянс Франсез Львів,OldFashionedRadio(OFR) ,  32 VozdvizhenkaArtsHouse  таДжазовий клуб “ДжЕм”

 

10 квітня, 18.30

Документальний фільм “Українські записники”

Альянс Франсезм.Львова, вул. Огієнка 18А

“Українські записники”, документальний фільм від французького режисера ЕммануеляГраффа, складається з чотирьох частин в трьох країнах: Франції, Швейцарії та Україні, який має на меті ознайомити з Україною з чотирьох різних і оригінальних ракурсів, спільним для яких є спостереження за кожною ситуацією через двосторонні відносини “Україна-Європа”.

Це зустріч поколінь довкола збереження та передачі пам’яті про минуле, між місцевим істориком, який цікавився долею українських в’язнів часів Другої світової війни у Лотарингії і українською гандболісткою, яка грає у клубі міста Мец.

Наступна частина розповідає про швейцарську громадську організацію, яка намагається сприяти реформуванню української судової системи у сфері боротьби з експлуатацією людей.

Цей фільм зацікавить українців, які замислювалися над тим, як їх бачать інші, діаспори, які впізнають себе, і, зрештою, тих, хто нічого не знає, і побачать в ньому оригінальний спосіб, щоб дізнатися трохи про Україну, через подвійні двері , перехрещені точки зору, мало відомі факти і дивовижні дискусії.

11 квітня, 18.00

Театр. “Небезпечна Гра”

 Перший театр, вул Гнатюка 11

Жіноча сповідь і маніфест свободи, це історія про двох жінок – авантюрної пенсіонерки Клот та революційно налаштованої проти минулого Марго, котрі вирішують йди ва-банк і розпочинають свою ризиковану, проте захоплюючу гру із життям. На кону поставлено все – минуле, сім’я та спогади, попереду – невідоме, але таке жадане – бажання почати все з початку.

На чийому боці фортуна цього разу? Ким буде поставлено останню карту? І найголовніше – що стане ключем до змін життя жінок?

12 квітня, 18.00

Театр. Оскар і рожева пані

Перший театр, вул Гнатюка 11

Сюжет сучасного французького драматурга Еріка-ЕммануеляШмітта “Оскар і Рожева пані” не може не розчулити, адже мова йде про хворобу та смерть, про любов і про Бога, про те, як десятирічний хворий на рак хлопчик Оскар щодня пише листи Всевишньому.

14 квітня, Кіно. Довгі ночі короткого метра

Планета Кіно ТЦ Форум,

вул.Під Дубом, 7Б

Надзвичайнопопулярніз2004року,колифестиваль«ФранцузькавеснавУкраїні»проходиввперше,«Довгіночікороткогометра»невпиннонабираютьобертів.Концепціяпроста– глядачампропонується6-7годин,щобнасолодитисяпідбіркоюнайкращихфранцузькихкороткометражнихфільмів,покинавулицініч.Особливийакцентпрограмаробитьнастрічках,якіпобачилисвітнещодавно.Більшістьфільмівз«Ночей»булипредставленіпубліцінаміжнароднихкінофестиваляхуКаннах,Клермон-Феррані,Нью-ЙоркутаТоронто.Фантастичнідрами,комедії,анімаційніфільми –кожензнайдещосьдодуші.ПодіюорганізованоспільнозФранцузькимІнститутомвУкраїні.Всіфільмидемонструютьсямовоюоригіналузсубтитрами

15 квітня, 19:00

Музика. Концерт гурту LaMathilde

FESTrepublic, вул. Старознесенська, 24

ГуртLaMathildeізм.ПарижповертаєтьсядоУкраїниурамках«Французькоївесни».Саксофон,акордеон,ліричнийвокалінеприборканігітари– такимєрецептсправжньогофранцузькогорок-шансонувідгуртуLaMathilde.НічогоспільногоізпоширенимивУкраїністереотипами –переконатисяуцьомупублікавжемалазмогуу2016році,колигуртприїхавдоУкраїнивперше.Гуртприїдеізновоюпрограмою,атакожвпершезасвоютворчуісторіювидастьміні-альбом,текстиякогоможнабудепрочитатиякфранцузькою,такіукраїнськоюмовами.ЗагаломзадесятьроківнарахункуLaMathildeвжечотириповноформатнихальбоми,триміні-альбомиіпонад200виступівповсійЄвропі.

16 квітня, 19 год

Музика. Концерт МаксімаЗеккіні, фортепіано

Львівська обласна філармонія, м. Львів, вул. Чайковського, 7

Сольний концерт фортепіано, твори для лівої руки та обох рук.

“Ідеявивчитицей репертуар з’явиласьдекількароків тому, коли я впершерозучував «Concerto» для лівої руки Моріса Равеля. Мене вразило те, щоздається,нібичуєшдві руки, коли насправді грають всьоголишеп’ятьпальців. Ці твори розкриваютьвеличезніможливостілівої руки. Також, завдякирозташуваннюпальців, натуральнійгнучкості і потужному регіструнизькихклавішних частот, вінможенавітьзмуситизазвучатипіаніно як оркестр. Я дужещасливийматизмогувідкрити для себе беззаперечнепоетичнебагатствоцьогооригінального репертуару, щоявляється як віртуозним, так і видовищним”.

Максим Зеккіні – випускникНаціональнихвищихконсерваторійЛіона та Парижа. Вінтакож є випускникомпрестижноїАкадеміїIncontricolMaestro м. Імола (Італія) та є лауреатом численнихміжнароднихпремій.

19 – 23 квітня

Кіно. Роман з кіно: екранізація французьких бестселерів. Ретоспектива фільмів

кінотеатр “Кінопалац-Коперник” вул. Коперника, 9

Врамкахпоказівнавеликомуекраніглядачіпобачатьісторичнідрами,детективніісторіїтамелодармиунайкращихтрадиціяхфранцузькогокіно:«Допобаченнятам,нагорі»,«Обмінпринцесами»,«Лулу,оголенажінка»,«38свідків»,«РозаліБлюм».

 

24 квітня, 19.00

Театр. Вистава “Сьогодні вечері не буде”, постановка Жюля Одрі за п’єсою “Хворі” АнтоніоАламо,

Львівський академічний театр імені Леся Курбаса, вул. Леся Курбаса, 3,

Вистава створена переможцем міжнародного конкурсу-лабораторії «SmallTheatreProductions» (організованого у партнерстві з Національним академічним театром оперети та продюсерським центром «OpenDoors»). За підтримки Французького Інституту в Україні та Департаменту культури міста Києва.

Французький режисер Жюль Одрі пропонує свою версію подій однієї славнозвісної ночі на дачі одіозного диктатора. Але не чекайте історичних реконструкцій. Тут усе по-іншому. Топ-менеджери нині не існуючої країни жартують, п’ють вино та розважаються, як підлітки… Аж поки не стає моторошно. Адже  ця гра, чим далі стає усе небезпечнішою…

Глядачам буде запропоновано опинитися у трансформованому просторі сцени та відчути себе VIP-гостями на цій дивній вечірці, де вхід лиш за особистим запрошенням господаря. Якщо Ви скучили за вишуканим театральним коктейлем із комедії та трилеру – ця вистава для Вас!

18 квітня, 16:30

Книги. Зустріч з письменником ДавідомФоенкіносом та презентація українського перекладу роману “Ніжність” (Видавництво Старого Лева)

Львівський академічний театр імені Леся Курбаса, вул. Л. Курбаса, 3

Письменник, сценарист і музикант, ДавідФоенкіносавторвісімнадцяти романів, перекладених на сорок мов, на сьогодні є одним з найбільшчитаних французьких письменників. Фоенкінос ставсправжнім майстром створення сентиментальних комедій. Роман  «Ніжність» отримав високу оцінку критиків, зокрема БернараПіво, і бувномінований на всіосновні літературні премії: Ренодо, Гонкур, Феміна, Медічі та Інтеральє. Врешті решт,отримав десять нагород і став явищем, перевищивши тираж (разом зкишеньковим перевиданням) в один мільйон примірників. У 2011 році ДавідФоенкіносразом зі своїм братом зняв за цим романом однойменний фільм з Одрі Тоту в головнійролі.

Роман «Ніжність» щойно вийшов в українському перекладі уВидавництві Старого Лева.

25 квітня, 15 год

Поезія. Богдан Стельмах “На бранль до королеви Анни”, читання драматичної поеми, присвяченої королеві Франції Анні Ярославні. Прем’єра

Головний читальний зал, Наукова бібліотека, ЛНУ ім.І.Франка, вул. Драгоманова, 5

26 квітня

Виставка. Музика.

Музей етнографії та художнього промислу Інституту народознавства НАН Україїни , проспект Свободи, 15

16:30 – презентація атрибутивного гобелену з палацової колекції французьких королів. На гобелені  сер. XVIIст. зображена королева Анна Австрійська – мати Людовіка XIV в образі правлячої цариці Клеопатри.

17год-Музичний салон.Концерт  творів маловідомих французьких композиторокЛілі Буланже – СесільШамінад

 

27 квітня, 19 год

Театр. Мій Роден

ТЕАТР імені Марії Заньковецької м. Львів, пр. Свободи, 26

Тридцять років у притулку для душевнохворих. Така плата талановитої  скульпторки  Камілли Клодель за любов до геніального французького скульптора Огюста Родена. Хто, кому і  чим завинив? Тим, що були, як митці рівновеликі? Чи тим, що існувала ще одна жінка, яка народила йому сина? Що його жалість до тієї жінки виявилась сильнішою за любов ?…

Великий Роден повсякчас ніс у серці свою драму. Відтоді, як Камілла пішла від нього, його скульптури  уже не сяяли ніжними почуттями.  Його геній, колись розквітлий від цієї  зустрічі, тепер  дихав рівно, спокійно, без  присмаку шаленої творчої пристрасті. Все найкраще, що він створив було тоді, коли поруч була вона. Саме з її імя`м на устах він провів свої останні  земні миті.

Анонси подій