Новини

У Буську археологи розкопують давню церкву

Археологи розкопали давню церкву у Буську, Львівської області. Вона згадується у місцевих літописах. Засновником вважають першого Буського князя Давида Ігоровича з династії Рюриковичів.

На місці розкопу знайшли церковний бальзамарій та єлейницю XII ст., повідомляє Гал-інфо.

“Після 4 років розкопок археологам таки вдалося знайти місцезнаходження першого християнського храму у княжому Буську. У липні дослідники розчистили фрагмент керамічного мощення підлоги руського храму. Імовірно, йдеться про церкву Богоявлення, яка згадується у втраченому Буському літописі і спорудження якої пов’язують із правлінням першого Буського князя Давида Ігоровича. А вчора, 5 серпня, знайшли церковне начиння: бальзамарій та єлейницю”, – повідомив порталу Дивись.info керівник розкопок Петро Довгань.

Волинський князь Давид Ігорович відомий тим, що осліпив теребовлянського князя Василька Ростиславича за намовою Великого Київського князя Святополка II Ізяславича (1093 – 1113). Хотів захопити Галицьке князівство. Згодом розлючений за злочин родича Володимир Мономах зробив Давида ізгоєм – його позбавили Волинського князівства й посадили у Буську.

 

Новини