Новини

Годовиця прийме арт-проект «Пінзель. Ukrainian Live»

Художники, музиканти, модельєри, скульптори, фотографи та інші небайдужі об’єднались навколо єдиної мети – врятувати костел Всіх Святих у селі Годовиця, на Львівщині. Незабаром, 23 та 24 серпня біля визначної пам’ятки архітектури епохи бароко відбудеться мистецький проект «Пінзель. Ukrainian Live у Годовиці».

Як зазначила Galnet партнерка заходу Івона Лобан, 23 серпня планують організувати арт-пікнік, виставку живопису «Натхненні Пінзелем», тиху дискотеку, сушку фотографій, які зробили протягом двох років у Годовиці та живу музику.

А 24 серпня відбудеться грандіозний симфонічний концерт від Ukrainian Festival Orchestra (UFO), де гратимуть 60 музикантів. Біля пам’ятки архітектури  XVIII століття встановлять сцену та рояль. Звучатиме симфонія №2 Ре мажор Павла Сениці, фортепіанний концерт Фа дієз мінор Станіслава Людкевича, сюїта з балету «Хустка Довбуша» Анатолія Кос-Анатольського та інші визначні твори майстрів музики.

Зокрема, відбудеться показ колекції одягу «Пінзель. Львів. Бароко» арт-студії Івони Лобан. Додамо, що дрес-код – коктейль.

Вхід на події безкоштовний, запрошують усіх охочих. 24 серпня зі Львова до Годовиці та у зворотній бік подадуть безкоштовний трансфер.

Івона Лобан зауважила, що все більше людей надихаються та допомагають врятувати костел Всіх Святих у Годовиці.

Нагадаємо, Іоан Георг Пінзель – це геніальний галицький скульптор, флагман української культури, який творив у середині XVIII століття. Він є представником пізнього бароко та рококо. Для його творчості характерна динаміка, емоційність та пластичність.

Додамо, що львів’янка Івона Лобан створила у 2017 році проект «Під зорею Пінзеля» для популяризації імені видатного скульптора та порятунку костелу Всіх Святих, який перебуває у аварійному стані з 1974 року.

У рамках цього проекту уже провели безліч заходів: виставка «Натхненні Пінзелем», велопробіг та інші дійства. Зокрема, зараз відбувається конкурс скульптур «Натхненні Пінезелем». Витвір мистецтва, який набере найбільшу кількість голосів, виготовлять у натуральну величину й подарують Львову. Кожен українець з будь-якого куточка Землі може віддати свій голос за скульптуру, яка йому найбільше до вподоби.  Проголосувати можна ТУТ.

Новини