Новини

У Буську завершився археологічний сезон

Цього року завершується 20-й ювілейний археологічний сезон на городищі літописного Буська, який приніс чимало нових відкриттів. На території Малого городища під час розкопок археологи, на 2-метровій глибині натрапили на керамічне мощення підлоги руського храму. Імовірно, йдеться про церкву Богоявлення, яка згадується у втраченому Буському літописі. Її спорудження у ХІІ столітті пов’язують із правлінням першого Буського князя Давида Ігоровича, повідомляє vbusk.com.

Загалом за півтора місяця роботи архологи зафіксували більше 20 об’єктів, 12 могильних комплексів, більше 4000 артефактів, залишки Буської церкви і згарище першого Буського замку, yнікальні речові комплекси XII-XIV століття.

Про цьогорічні розкопки розповів науковий працівник Інституту археології Львівського національного університету ім. І. Франка, багаторічний керівник археологічної експедиції Петро Довгань:

– Це важка праця археолога. Але ми її не цураємось. Цьогорічний археологічний сезон для нас видався дуже вдалим, бо вдалось знайти елементи долівки. Вона з поливаної плитки різних кольорів: коричневого, зеленого і жовтого.  Церква була приземленою, можливо бастіонного типу, яка у разі небезпеки могла прихистити мешканців. Раніше на цьому місці ми вже натрапили на поховання перших у Західній Україні християн. Поруч з померлими були бронзовий хрестик чи браслет. У деяких похованнях ми знайшли плитку під головою або під ногами померлого. Для чого таке робили – поки невідомо. Можливо це був такий ритуал для монахів. Також виявили сотні артефактів, які свідчать про те, що тут була святиня. А поруч із нею – прицерковний цвинтар і ціла колекція спеціальних цвяхів для дерев та керамічна плита.  

   Неподалік знайдено ймовірне поле битви між польськими та угорськими військами. Вивчаючи культурний шаp XIV-XVIII століть, віднайшли багато інших артефактів: арбалетні наконечники, шпори, бойовий ніж, побутовий інвентар, цвяхи, фрагменти посуду, середньовічної цегли, кахлю та скла.  

Новини