Новини

«Віртуози Львова» зіграли під стінами монастиря у Підкамені

Сьогодні, 14 серпня, у смт. Підкамінь Бродівського району на території Монастиря походження дерева Хреста Господнього за участю камерного оркестру «Віртуози Львова» відбувся концерт духовної музики «Підкамінь».

Про це повідомляє прес-служба Львівської обласної ради.

Голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин у вітальному слові поділився спогадами про те, що трохи більше 12 років тому він мав за честь долучитися до групи людей, котра поставила собі шляхетне завдання. «Люди різного віку, статусу, зрештою, походження взяли на себе місію привернути увагу до питання відновлення монастирського комплексу у Підкамені. Так зародився Етнофестиваль «Підкамінь». Також зусиллями цієї спільноти нам вдалося врятувати від падіння дзвіницю.

Минуло 10 років і нашими спільними зусиллями, працею Асоціації «Єврорегіон «Карпати – Україна» нам вдалося залучити європейські кошти на відновлення вежі з дзвіницею через виграний проект у програмі транскордонного співробітництва «Польща – Білорусь – Україна». Розраховую, що вже через рік, кожен хто відвідає Підкамінь, матиме змогу піднятися на цю оновлену, відреставровану вежу.

Як 12 років тому, так і зараз – з нами був дощ.

Як і 12 років тому – з нами була музика. І сьогодні це духовна музика у виконанні «Віртуозів Львова».

А ще, як 12 років тому, так і сьогодні, з нами усіма, шановні підкамінчани і гості свята, буде добрий настрій. Зі святом!», – сказав очільник обласної ради.

Варто наголосити, що захід відбувається в рамках проекту «Транскордонний паломницький маршрут як інструмент промоції спільної історико-культурної спадщини в українсько-польському прикордонні», що реалізується Асоціацією «Єврорегіон Карпати – Україна» за фінансової підтримки Європейського союзу в рамках Програми транскордонного співробітництва «Польща – Білорусь – Україна 2014-2020».

Крім того, у всіх відвідувачів є унікальна можливість почастуватися медом від місцевих пасічників.

Довідково:

Реставрація монастирського комплексу здійснюється у рамках проекту «Транскордонний паломницький маршрут як інструмент промоції спільної історико-культурної спадщини в українсько-польському прикордонні», що реалізується Асоціацією органів місцевого самоврядування «Єврорегіон Карпати – Україна» за фінансової підтримки Європейського Союзу в рамках Програми транскордонного співробітництва Польща – Білорусь – Україна 2014-2020.

Проект спільно реалізують:

– Асоціація органів місцевого самоврядування «Єврорегіон Карпати – Україна» (UA)  – головний партнер.

– Департамент архітектури та розвитку містобудування Львівської обласної державної адміністрації (UA).

– Римокатолицька парафія св. Ядвиги в Мокободах (PL).

– Римокатолицька парафія Різдва Пресвятої Богородиці в Голублі (PL).

Бюджет проекту: 2 101 106,76 євро, в т.ч. грант ЄС: 1 890 996,08 євро

Грант ЄС для України: 962 721,85 євро (понад 30 млн грн).

Основні заходи:

– Створення та промоція транскордонного паломницького маршруту.

– Реставрація монастирського комплексу в Підкамені (Україна).

– Інвестиційні заходи в Римокатолицькому костелі Святої Ядвіги в Мокободах (Польща).

– Інвестиційні заходи в Римокатолицькому костелі Різдва Пресвятої Богородиці  в Голублі (Польща).

– Промоційна діяльність.

– Освітня кампанія.

Новини