Новини

У Львові відзначать національне свято Угорщини

У суботу, 24 серпня, у Храмі Івана Хрестителя відзначать національне свято Угорщини – День Святого Іштвана – першого короля Угорщини, день державотворення.

Про це інформують у департаменті з питань культури, національностей і релігій Львівської ОДА.

Організатор: Товариство культури Львівських угорців, Почесний Консул Угорщини у м. Львові- п. Лариса Малех.

Час проведення – 16:30 година. Місце проведення – Храм Івана Хрестителя (вул. Ужгородська, 8а).

У програмі:

16:30 – Святковий мітинг з покладанням вінків до пам’ятної дошки Королеви Констанції (дружини сина Короля Данила Лева).

17:00 – Святковий концерт за участю заслуженої артистки України – Маріанни Лаби та камерного оркестру «Віртуози Львова».

У заході візьмуть участь перший заступника генерального консула Угорщини в м. Ужгород – Ласло Куті, почесний консул Угорщини у м. Львові – Лариса Малех, консул Угорщини в м. Берегове – Томаш Гайґато.

Довідково:

20 серпня — День Святого Іштвана. У цей день Угорщина відзначає головне державне свято — День заснування Угорської держави. Саме Святий Іштван вважається засновником Угорської держави, людиною, що запровадила на цих землях християнство. Король Іштван І посів престол у 1000 році та правив 38 років.

Святковим цей день оголосив Папа Римський Георгій VII після того, як 1083 року король Іштван був зарахований до лику святих. Спочатку це свято було так званим «королівським судним днем», коли в королівському палаці в Секешфегерварідо короля могли прийти всі ті, хто чекав від нього правди в спірних справах.

У XVIII столітті інший Папа Римський, Бенедикт XIV, скоротив число церковних свят. Під це скорочення потрапив і день Святого Іштвана, але невдовзі австро-угорська імператриця Марія-Терезія оголосила його офіційним національним святом.

У цей день по всій країні влаштовують фестивалі, шоу і масові гуляння з неодмінним чардашем і гуляшем.

 

Новини