Новини

Львів відзначає День народження Івана Франка

На площі перед Львівським національним університетом ім. Івана Франка сьогодні, 27 серпня, відбулись урочистості з нагоди 163-річчя від дня народження Каменяра.

Про це повідомляє прес-служба Львівської обласної ради.

Представники влади, громадськість, студенти поклали  квіти до пам’ятника геніальному синові України.

Крім того, відбулося громадське віче.

Довідково:

Іван Якович Франко (27 серпня 1856, с. Нагуєвичі – 2 травня 1916, Львів, Австро-Угорщина) – видатний український письменник, поет, публіцист, перекладач, учений, громадський і політичний діяч. Доктор філософії (1893), дійсний член Наукового товариства імені Шевченка (1899), почесний доктор Харківського університету (1906).

Упродовж своєї більш ніж 40-літньої творчої активності Франко надзвичайно плідно працював як оригінальний письменник (поет, прозаїк, драматург) і перекладач, літературний критик і публіцист, багатогранний учений – літературо-, мово-, перекладо- й мистецтвознавець, етнолог і фольклорист, історик, соціолог, політолог, економіст і філософ.

Його творчий доробок, писаний українською (більшість текстів), польською, німецькою, російською, болгарською, чеською мовами, за приблизними оцінками налічує кілька тисяч творів загальним обсягом понад 100 томів. Усього за життя Франка окремими книгами і брошурами з’явилося понад 220 видань, у тому числі більш ніж 60 збірок його оригінальних і перекладних творів різних жанрів. Він був одним із перших професійних українських письменників, який заробляв на життя літературною працею.

Новини