Новини

На Львівщині пройде фестиваль «Гомін Лемківщини»

Упродовж 31 серпня – 1 вересня на території стадіону у селі Зимна Вода відбудеться V Львівський обласний фестиваль «Гомін Лемківщини». На свято з’їдуться лемки з різних куточків світу.

Про це повідомляє прес-служба Львівської ОДА.

Про це сьогодні, 27 серпня, повідомила під час брифінгу директор департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА Мирослава Туркало.

«Це перший невеличкий, але уже ювілей. Так склалося, що цей фестиваль лемківської культури уже вкорінився на Львівщині набирає все більших обертів. Особливістю цього фестивалю є те, що це -автентична культура, унікальні традиції та звичаї. Цього року участь у фестивалі візьмуть понад 60 колективів», – додала Мирослава Туркало.

У межах офіційного відкриття відбудеться традиційне запалення ватри.

«Нам дуже приємно, що уже 5 рік поспіль ми організовуємо обласний фестиваль «Гомін Лемківщини». Згідно з рішенням Всеукраїнського товариства «Лемківщина», фестиваль змінить статус і з 2020 року наш фестиваль стане Всеукраїнським. Усіх, хто хоче почути лемківську говірку та скуштувати лемківських страв – запрошуємо взяти участь у фестивалі », – наголосив голова Львівської обласної організації  Всеукраїнського товариства “Лемківщина” Степан Майкович.

Гасло цьогорічного фестивалю – «Пам’ятати! Жити! Творити».

Початок заходу –  у суботу, 31 серпня, о 14:00  годині.

Головний спеціаліст з питань культури Зимноводівської сільської ради Марта Вовк наголосила, що у фестивалі братимуть участь художні колективи та окремі виконавці із Польщі, Сербії, Словаччини, Львівської, Тернопільської, Івано-Франківської областей та інших регіонів Україні.

Також Марта Вовк додала: «Цього року ми плануємо почати майстер-класи з приготування лемківських страв. Також родзинкою V Львівського обласного фестивалю «Гомін Лемківщини» стане презентація лемківських сіл».

У програмі також – презентаційні, мистецькі та спортивні заходи.

Новини