Новини

У Львові виставка до річниці Музею Ставропігійського інституту

У Львові охочих запрошують відвідати унікальну фондову виставку «Позбирайте крихти, щоб не пропало ніщо» до Національного музею ім. А. Шептицького (просп. Свободи, 20).

Експозиція приурочена 130-літтю з часу відкриття Музею Ставропігійського інституту у Львові (1889–1939). Відвідувачі зможуть побачити історичну та мистецьку тематичні лінії, які тісно переплелися у виставці, повідомляє РІСУ.

За словами кураторки виставки Ольги Гордої, «Позбирайте крихти, щоб не пропало ніщо» формує колекція творів іконопису XVІ–XVIII ст.: «Значну частину ікон експоновано вперше після 1888 року. До них долучено пам’ятки інших типологічних груп: світське малярство (портрети), предмети літургійного вжитку (дерев’яна пластика, декоративний метал, церковні тканини), археологія, рукописи і стародруки, а також архівні документи».

Мета виставки – ознайомити відвідувачів з колекцією Музею Ставропігійського інституту на прикладі знакових, хрестоматійних творів. Адже експозиція послідовно розкриває не лише сторінки заснування та діяльності цього музейного осередку, а й відстежує історію постання Успенського ставропігійського братства у Львові (з 1788 року – Ставропігійського інституту), яке впродовж XVI–XIX ст. залишалося провідною національно-релігійною громадською організацією українців Галичини.

Варто зауважити, що львів’янам та гостям міста варто звернути увагу на певну особливість: експоновані пам’ятки представлено у зворотній хронологічній послідовності, тому глядач має змогу крок за кроком наближатися до витоків – у час заснування братства.

Експозиція триватиме до 10 жовтня 2019 року.

 

Новини