Новини

Археологи показали 3-D реконструкцію давнього Пліснеська

“Історико-культурний заповідник “Давній Пліснеськ” на своїй сторінці у Facebook показав реконструкцію валу четвертої лінії оборони Пліснеська наприкінці Х століття, коли площа городища сягала більше 250 га. Про це пише Гал-інфо.

Археологи нагадали, що у ІХ – першій половині Х століть на теренах пам’ятки зведено сім внутрішніх ліній оборони, які оточували так зване “високе плато”, а в середині – другій половині Х століть зовнішні лінії укріплень охопили, – так зване “низьке місто”. Внутрішні оборонні рубежі мали дві, рідше три перебудови, здійснені, головно, у першій половині – середині Х століть.

Як сказано у повідомленні, реконструйовану оборонну лінію було споруджено у першій половині Х століття й спершу вона складалася з валоподібного насипу ґрунту та наземної дерев’яної прибудови. У другій половині Х століття її було перебудовано. Тоді основою валу стали “підпірні стіни”, дерев’яні продовгуваті конструкції, заповнені щільною жовтою глиною. Простір між ними слугував бойовими камерами. До верхнього рівня оборони входили конструкції типу заборол та вежа. З напільного боку схил валу було облицьовано кам’яною кладкою, яка сягала і дна рову.

Додамо, що команда проекту, а це: Володимир Шелеп, Андрій Филипчук, Віталій Ляска,Валерій Міщенко, працює вже над іншими складовими Пліснеського городища. Науковці обіцяють найближчим часом показати, як виглядали пліснеські церкви та садиба літописних бояр Ярбузовичів.

Проект “Давній Пліснеськ у 3-D” реалізовується за сприяння програми Створюємо інноваційний культурний продукт – програма УКФ.

Новини