Новини

На кращий ескізний проект пам’ятника героям ЗУНР та УГА оголосили конкурс

На виконання Указу Президента України від 22.01.2016 № 17/2016 «Про заходи з відзначення 100-річчя подій Української революції 1917–1921 років» та розпорядження голови Львівської обласної державної адміністрації від 16.11.2017 № 1114/0/5-17 «Про створення організаційного комітету з підготовки та проведення заходів із відзначення 100-річчя утворення Західноукраїнської Народної Республіки» обласна державна адміністрація оголошує Всеукраїнський конкурс на кращий ескізний проект пам’ятника героям ЗУНР та УГА у м. Львові, повідомляє прес-служба Львівської ОДА.

Організатором конкурсу є Львівська обласна державна адміністрація.

Подання заявки щодо участі у конкурсі та одержання конкурсної документації – з 16 квітня до 16 травня 2018 року.

Реєстрація учасників конкурсу та видача конкурсної документації проводяться за адресою: м. Львів, вул. Винниченка, 14, департамент з питань культури, національностей та релігій облдержадміністрації, тел.: 261-26-48, 261-25-93.

Умови

проведення конкурсу на кращий ескізний проект

пам’ятника героям ЗУНР та УГА у м. Львові

На виконання Указу Президента України від 22.01.2016 № 17/2016 «Про заходи з відзначення 100-річчя подій Української революції 1917–1921 років» та розпорядження голови Львівської обласної державної адміністрації від 16.11.2017 № 1114/0/5-17 «Про створення організаційного комітету з підготовки та проведення заходів із відзначення 100-річчя утворення Західноукраїнської Народної Республіки» обласна державна адміністрація оголошує Всеукраїнський конкурс на кращий ескізний проект пам’ятника героям ЗУНР та УГА у м. Львові.

Організатором конкурсу є Львівська обласна державна адміністрація.

Завдання конкурсу та основні положення

До участі у конкурсі запрошуються фахівці та авторські колективи, які подали на конкурс проекти, що відповідають його умовам.

Конкурс є відкритим.

Учасниками конкурсу не можуть бути члени журі, відповідальний секретар конкурсу, їхні близькі родичі, особи, які готували конкурсну документацією, а також особи, які безпосередньо пов’язані з членами журі виконанням трудових обов’язків.

Конкурс проводиться в один тур.

Термін проведення конкурсу – з 10 квітня до 16 травня 2018 року.

Після оголошення конкурсу учасники повинні у місячний термін подати заявку щодо участі у конкурсі та отримати в організатора конкурсу конкурсну документацію та вихідні дані для проектування, до яких входять:

– умови конкурсу;

– топоплан з нанесеними інженерними мережами у масштабі 1:500.

За отримання конкурсної документації реєстраційний внесок учасниками конкурсу не сплачується.

Перед учасниками конкурсу ставиться завдання розробити засобами монументального мистецтва та архітектури проектні пропозиції встановлення пам’ятника героям ЗУНР та УГА.

Мета конкурсу – визначення кращої містобудівельної, архітектурно-пластичної та образотворчої концепції пам’ятника.

Для встановлення пам’ятника пропонується ділянка на                           перетині вул. Листопадового Чину і вул. Огієнка. На   цій   ділянці   необхідно

запроектувати пам’ятник з урахуванням існуючої містобудівної ситуації з відповідним благоустроєм.

Проектом необхідно передбачити:

– відображення відповідними художньо-пластичними засобами подій та особистостей, пов’язаних із проголошенням ЗУНР у м. Львові;

– виразне образно-пластичне вирішення пам’ятника відповідно до ідеї та змісту;

– раціональне використання земельної ділянки;

– містобудівний аналіз розміщення пам’ятника;

– композиційну узгодженість з існуючими пам’ятниками культурної спадщини з урахуванням містобудівного значення місця розташування пам’ятника;

– визначення об’ємно-просторового й архітектурно-планувального рішення, урахувавши масштаби і характер довкілля;

– створення завершеної архітектурно-монументальної композиції в контексті оточуючого середовища;

– пам’ятник має бути споруджений із довговічних матеріалів.

Склад ескізного проекту пам’ятника для подання на конкурс

– схема генерального плану із розміщенням пам’ятника (масштаб 1:500);

– ситуаційний план (розгортки прилеглої забудови з пам’ятником для обґрунтування обраної масштабності) (масштаб 1:200);

– плани, фасади, розрізи пам’ятника (масштаб 1:50);

– макет пам’ятника (масштаб 1:50);

– макет центральної частини;

– метрова модель скульптури в гіпсі;

– ілюстрований матеріал (розгортки, три фотографії моделі пам’ятника);

– пояснювальна записка (до двох сторінок формату А-4) з орієнтованим кошторисом витрат на спорудження і встановлення пам’ятника та облаштування прилеглої території;

– конверт у закритому вигляді з коловим номером проекту і вкладеним аркушем з інформацією про авторів (прізвища, імена та по батькові, адреси, банківські реквізити, ідентифікаційні коди), завірені їх підписами, та іншою таємною інформацією.

Проекти подаються на конкурс анонімно під девізом у вигляді шестизначного числа, яке проставляється у верхньому правому кутку на планшетах та пояснювальній записці.

Графічні матеріали подаються на планшетах загальною площею не більше 1 кв. м (крім макетів та моделей) у 2-х примірниках.

Усі надписи та друковані матеріали конкурсних проектів виконуються українською мовою.

Спосіб графічної подачі матеріалів повинен відповідати можливостям чорно-білого, однотонного або кольорового відтворення проектів.

Проекти подаються до 18.00 год. 16 травня 2018 року.

Термін проведення конкурсу

Тривалість проведення конкурсу – з 10 квітня  до 16 травня 2018 року.

Подання заявки щодо участі у конкурсі та одержання конкурсної документації – з 16 квітня до 16 травня 2018 року.

Рішення журі є остаточним. У разі рівного розподілу голосів, поданих за проект, голова журі має право вирішального голосу.

Після прийняття рішення журі про кращий ескізний проект пам’ятника девізні конверти відкриваються і оголошуються прізвища авторів.

Результати конкурсу будуть опубліковані в ЗМІ.

Журі не розглядає проектні пропозиції:

– відправлені або підписані після закінчення встановленого терміну,

– анонімність яких була свідомо порушена,

– такі, що не відповідають вимогам програми та умовам конкурсу.

Реєстрація учасників конкурсу та видача конкурсної документації проводяться за адресою: м. Львів, вул. Винниченка, 14, департамент з питань культури, національностей та релігій облдержадміністрації, тел.: 261-26-48, 261-25-93.

Не підтримані конкурсні пропозиції повертаються авторам на їх вимогу протягом тижня після проведення конкурсу. Після цього терміну організатори конкурсу не несуть відповідальності за збереження проектів.

Новини