Новини

Цьогоріч у «Шевченківському гаю» відреставрують 8 об’єктів

Починаючи із 2014 року, у Музеї народної архітектури і побуту у Львові імені Климентія Шептицького кількість відреставрованих архітектурних об’єктів помітно збільшилася. Ще чотири роки тому споруди, що потребували реставрації, становили понад 40%, а вже на початку 2017-го – цей відсоток зменшився удвічі, повідомляє прес-служба Львівської міської ради.

За минулий рік у Шевченківському гаю відреставрували ще 9 об’єктів. Для цього із бюджету розвитку міста було використано 1 369 989,91 грн.

«Реставрація – процес постійний, затратний і дещо непередбачуваний, – розповідають працівники будівельно-реставраційного відділу Музею народної архітектури і побуту у Львові імені Климентія Шептицького. – Будівлям, з якими маємо справу, є понад сто, двісті і більше років, тому точно спрогнозувати перебіг реставраційного процесу важко. Бо ще важливо не просто відновити об’єкт, а максимально зберегти відсоток його автентичності. Це все потребує дотримання давніх технік будівництва, якими зараз мало хто володіє. Тому наші майстри для нас – «на вагу золота»: вони повинні виконувати не тільки планові реставраційні роботи, а ще ліквідовувати різні форс-мажорні наслідки, що виникають дуже часто, оскільки ми знаходимося просто неба».

На 2018 рік музейники запланували реставрацію 8 об’єктів, зокрема візьмуться за церкву із с. Стоянів і хату зі с. Сілець, що у секторі «Львівщина», а також відновлять не так давно реставрований буковинський вітряк зі с. Шилівці, який минулого року пошкодив буревій.

«Як показує досвід, за рік у середньому ми реставруємо 8-9 великих архітектурних об’єктів. За минулий рік нам навіть вдалося перевиконати наш план: замість вказаних восьми, ми повністю зробили дев’ять, а ще один, хату зі с. Бережниця – відреставрували на 50 відсотків. Таким чином, незважаючи на труднощі, які створюють часом погода, а часом і людський фактор, ми упевнено працюємо, дотримуючись задекларованої стратегії Музею», – зазначив директор Роман Назаровець.

Новини