Новини

У Древньому Звенигороді відбувся День відкритих дверей

Екскурсії музеєм літописного міста Звенигород, майстер-класи для дітей та археологічна майстерка для наймолодших – у неділю, 22 вересня, у майбутньому парку Древній Звенигород, що неподалік Львова відбувся День відкритих дверей.

«Близько сотні дітей взяли участь у майстер-класах, на яких вони спробували намалювати, зліпити чи вирізати місто, яким воно могло бути майже тисячоліття тому. Натхнення для своїх сюжетів учасники майстер-класів брали з історичних реконструкцій: завдяки археологічним розкопкам 1950-1980-х років ми можемо доволі чітко сьогодні відтворити забудову Древнього Звенигорода XI-XIII ст», – розповіла координаторка створення історико-культурного парку Древній Звенигород Наталя Войцещук.

Водночас дорослі мали можливість знайомитись з історією колишньої княжої столиці у місцевому музеї. А для особливо посидючих провели майстер-клас зі створення традиційної української ляльки-мотанки.

Нагадаємо, вже незабаром у Звенигороді, що лише у 25 кілометрах від Львова, на території пам’ятки археології національного значення, розпочнеться створення великого історико-культурного парку. Його облаштують за гроші Європейського Союзу, виділять на це приблизно 12 млн грн.

Парк створять на площі більше, аніж 30 га. Він поєднає в собі відпочинкову, культурну, наукову, музейну та освітню функції. Гості парку зможуть не лише провести час на природі, а й дізнатися про княжі часи в Україні, а також про історію самого Звенигорода. Основний акцент – на збереженні унікальної пам’ятки археології.

На території давнього городища створять мережу доріжок, підсвітять та ознакують основні елементи. Завдяки інформаційним стендам і мультимедійним засобам можна буде побачити не лише сучасні ландшафти, а й реконструкції видів давнього міста. Минуле в майбутньому парку “оживе” за допомогою сучасних технологій, зокрема 3D-реконструкцій княжої столиці.

Нинішню центральну площу села озеленять, підсвітять і перетворять на велику відпочинкову зону. Окрему увагу у парку приділять дітям: тут створять дитячий майданчик у давньоруському стилі.

День відкритих дверей відбувся в рамках проекту «Древній Звенигород: брендинг і промоція княжої столиці», що реалізовується за підтримки Українського культурного фонду. Завдяки УКФ, а також за співфінансування Пустомитівської районної ради та Львівської ОДА буде створено, 3D-реконструкцію княжої столиці XI – першої половини XIII ст. та відеоекскурсію древнім містом, бренд-бук, проморолик Парку та проведено кілька презентацій в Україні та у Польщі: у Львові, Києві, Одесі, Варшаві та Кракові.

Довідка:

Звенигород – одна з трьох княжих столиць, де в ХІ-ХІІ століттях починалась українська державність на Прикарпатті. Місто було важливим стратегічним пунктом західних руських земель. Перша згадка про Звенигород у Повісті временних літ датується 1086 роком.

У ХІІ-ХІІІ століттях Звенигород був одним із найбільших міст регіону. Його розквіт пов’язаний з перебуванням на престолі Володимирка Володаревича (1124–1141 рр.). Є підстави вважати, що єдиний син Володимирка Ярослав, пізніше відомий як Осмомисл, народився у Звенигороді, де минули його дитячі роки.

Завдяки специфіці ґрунтів Звенигород – одне з небагатьох міст України, де археологи мають унікальну можливість дослідити добре збережені рештки забудови міста, яке існувало майже тисячоліття тому.

Новини