Новини

На Косівщині показали, як в давнину виглядали гуцулки

У селі Бабин Косівського району провели майстер-клас замотування старовинних гуцульських головних уборів.

Як виглядали чарівні гуцулки та що вони одягали показав колекціонер гуцульського одягу, етнограф, майстер вишивки  Богдан Петричук, який збирає старовинні речі і зберігає їх у своїй приватній колекції.

У нього зберігаються вишиті сорочки, які носили гуцулки у давнину, кептари, хустки та все, що вдалось зберегти від предків. Найдавніший сорочці близько сто п’ятдесяти років. Є також відшиті вироби. Проте найбільш цікавим експонатом для туристів є кептар, який використовували у зйомках фільму «Тіні забутих предків».

«Ще років п’ятнадцять тому таку сорочку чи хустку можна було купити за 50 гривень, а зараз вона коштує як мінімум сто п’ятдесят доларів. Кожен виріб має свою історію і несе в собі традиції, що передаються через покоління», – розповідає колекціонер.

За його словами, сьогодні українська культура стає все більш популярною, тому національний одяг використовують  у зйомках для глянцевих журналів та фільмів.

Тут кожен може приміряти одяг, який носили у давнину та відчути на собі як міняється енергетика та зовнішній вигляд жінки, коли вона пов’язує хустку.

«Чесно кажучи я не знаю як цей одяг носили у давнину і людям не було холодно серед лютих морозів. Я одягнула традиційний зимовий наряд гуцулки і замерзла у вересні, – ділиться враженнями виконавча директорка Асоціації органів місцевого самоврядування «Єврорегіон Карпати – Україна» Галина Литвин, – Але це дуже гарно. Та й відчуття в такому одязі зовсім інші, ніж у звичному для нас».

Новини