Новини

Голова Львівської облради розказав про прикордонні пріоритети

У межах Європейських Днів Добросусідства «Кордон Боберка», які стартували сьогодні, 27 вересня, на Турківщині, триває Транскордонний самоврядний форум.

Про це повідомляє прес-служба Львівської обласної ради.

Голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин взяв участь у першій панельній дискусії, присвяченій розбудові кордону для розвитку добросусідських українсько-польських відносин.

На початку свого виступу очільник облради наголосив, що основна мета проєкту «Європейські Дні Добросусідства» – підвищення доступності прикордонних районів Бещадського повіту та Турківського району шляхом покращення комунікаційних можливостей обох регіонів. «Прагнемо підняти на найвищий рівень ініціативу відкриття міжнародного пункту пропуску через державний кордон «Боберка – Смольник» задля активізації та поглиблення добросусідських економічних, культурних, політичних зв’язків між Україною і Польщею в рамках Карпатського регіону, а також контактів між місцевими громадами, організаціями та мешканцями», – сказав він.

Окрім того, Олександр Ганущин підкреслив, що на жаль, в Україні за розбудову митної інфраструктури відповідає не місцева влада, а Державна митна служба, для якої ця функція не є пріоритетною.

«В українських реаліях головне все-таки питання не самої інфраструктури на кордоні, а питання, пов’язане із інфраструктурою доїзду до пунктів пропуску. Якщо буде об’єднання наших зусиль із зусиллями інших регіонів, то, переконаний, що у нас все вийде», – сказав Олександр Ганущин.
У свою чергу староста Бещадського повіту Марек Андрух підкреслив, що нові митні переходи дуже потрібні як українській, так і польській стороні. «Ми відкриті до обговорення цього питання. Відкриття митного пропуску Боберка – Смольник буде сприяти розвитку двох регіонів, зокрема галузей інфраструктури і туризму. А для цього, можливо, нам потрібно створити спільний транскордонний фонд, з якого можна буде призначати невеликі гранти для тих, хто буде здійснювати промоцію цих регіонів», – акцентував іноземний гість.

Як нагадав в.о. начальника Західного регіонального управління Державної прикордонної служби України Руслан Краснопортко, в Львівській області функціонує лише 7 пунктів пропуску, а має бути мінімум 17 для такої відстані кордону як ми маємо – 424 км.
Додамо, що участь у панельній дискусії також взяли Уповноважений Президента України з прав людей з інвалідністю Валерій Сушкевич, в.о. начальника Державної митної служби України у Львівській області Євген Сафонов та голова Турківської районної ради Володимир Лозюк.
Варто зауважити, що Транскордонний самоврядний форум складається з трьох пленарних дискусій, а також передбачає презентацію можливостей розбудови українсько-польського кордону в с. Боберка.

Довідково:
Європейські Дні Добросусідства, які відбуваються в селах Сянки та Боберка Турківського району, покликані нівелювати бар’єри та змінювати спосіб життя людей з обох боків українсько-польського кордону, а також має закликати політиків, засоби масової інформації до дискусії на тему добросусідських стосунків у прикордонному регіоні та розбудови доступності, у тому числі нових пунктів пропуску.
Європейські Дні Добросусідства передбачають проведення Форуму транскордонної співпраці, презентацію можливостей розбудови українсько-польського кордону у с. Боберка, футбольний матч добросусідства, закладення транскордонного лісу, концертну програму, транскордонний ярмарок ремесел, покази рятувальників, виставку техніки прикордонників та ін..
Дводенний захід організований Турківською районною радою та відбувається за підтримки Львівської обласної ради, Асоціації органів місцевого самоврядування «Єврорегіон Карпати – Україна», Програми транскордонного співробітництва «Польща – Білорусь – Україна 2014-2020».

 

Новини