Новини

Фестиваль «Золотий лев» традиційно розпочався з карнавалу

Учора, 28 вересня на  площі перед Львівським національним академічним театром опери та балету імені Соломії Крушельницької взяв старт  Міжнародний театральний фестиваль “Золотий Лев – 2019”.

Про це повідомляє прес-служба Львівської ОДА.

До офіційного відкриття відбулась традиційна карнавальна хода за участі театрів США, Чехії, Польщі, України за маршрутом: пл. перед Львівським національним університетом ім. І.Франка – вул. Гнатюка – пр. Свободи – пл. перед Львівською оперою.

Участь у відкритті взяв заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Тарас Грень.

“Вітаю вас всіх. Ця атмосфера та це дійство – надзвичайні. Коли нам потрібен театр – це є ознакою нашої небайдужості. Я радий, що “Золотий Лев” на теренах нашої Львівщини відбувається уже в тридцяте. Від себе бажаю вам хорошого настрою, щирих емоцій та ніколи не зупинятися на досягнутому”, – наголосив заступник.

Нагадаємо, що цьогорічний фестиваль відбувається з 28 вересня по 6 жовтня 2019 року за участі театрів, акторів, режисерів, продюсерів США, Чехії, Італії, Німеччини, Угорщини, Польщі, Литви, Грузії, України (Київ, Херсон, Черкаси, Львів).

Довідково:

Початки фестивалю “Золотий Лев” сягають 1989 року, коли у м.Львові було проведено Всеукраїнський огляд недержавних театрів-студій, які виникли як театральні трупи, школи та концепції на хвилі процесів перебудови у радянській театральній культурі.

Засновником фестивалю стає театр “Воскресіння”, створений у 1990 році.

У 1992 році фестиваль отримує свою сучасну назву – Міжнародний театральний фестиваль “Золотий Лев”. Його організаційною базою стає постановка класичних п’єс в експериментальному вирішені. Перший фестиваль виразно сформувався як фестиваль молодіжного експериментального театру.

Експеримент стає ключовим поняттям у концепції фестивалю з 1994 року. З 1996 року гаслом Фестивалю стає – “Класика очима експерименту”.

Організаторами Фестивалю стають Міністерство культури України, Міністерство сім’ї та молоді України, Львівська облдержадміністрація, Львівська міська рада, Національна спілка театральних діячів України. Спів-організатори фестивалю – Міжнародний фонд “Відродження”, Швейцарська Культурна Програма, Гете Інститут, Французький культурний центр, ін.

Фестиваль є членом Міжнародного Європейського театрального форуму – ІЕТМ, Асоціації Міжнародних фестивалів та подій – IFЕА та співпрацює з відомими європейськими фестивалями – “Бітеф” (Сербія), “Контакт” (Польща), Единбурзький фестиваль (Шотландія), “Нітра” (Словаччина).

За період роботи Фестивалю в ньому взяли участь театральні колективи (близько 2,5 тис. акторів) з Англії, США, Німеччини, Голландії, Франції, Австрії, Грузії, Туркменії, Киргизії, Литви, Латвії, Естонії, Польщі, Болгарії, Сербії, Словаччини, Росії, Білорусії та ін. (бл. 40 країн світу). Його учасниками та гостями були такі видатні зірки як Донатас Баніоніс, Йонас Варнас, Рімінас Тумінас, Данієль Ольбрихський, Юрій Зонь, Кшиштоф Кисльовський, Кшиштоф Зануссі, Богдан Ступка, Костянтин Райкін, Джон Елсон, Роман Віктюк, Ада Роговцева, Лариса Кадирова та ін.

Фестиваль “Золотий Лев” відбувається що два роки на базі театру “Воскресіння”. Директор та художній керівник фестивалю – заслужений діяч мистецтв України Ярослав Федоришин. Фестиваль дає змогу відчути тенденції розвитку сучасного світового театрального мистецтва.

 

Новини