Новини

У Карпатах відкриють новий пункт пропуску на кордоні з Польщею

У селі СянкиТурківського району пройшли Європейські Дні Добросусідства, мета яких  привернути увагу громадськості та влади до необхідності відкриття нового пункту пропуску «Боберка-Смольник» на кордоні з Польщею.

Сьогодні українські Бескиди та польські Бещади розділяє колючий дріт, що створює неабиякі незручності для мешканців гірських районів обох країн. Для того, щоб потрапити до Польщі, яка знаходиться за сусідньою горою,  українцям потрібно долати щонайменше сто кілометрів до найближчого пункту пропуску.

Зазначимо, Карпати у цій частині були розділені штучно у 1951 році згідно домовленостей між польським та радянським урядом. Тоді теперішні Бещади були українськими Бескидами, в яких мешкали бойки.  Тому сьогодні відкриття кордону означатиме не тільки покращення інфраструктури для місцевого населення, а й певною мірою відновлення історичної несправедливості.

«Нагадаю, за європейськими нормами пункти пропуску повинні бути кожні двадцять п’ять кілометрів. Нам до цієї норми ще далеко, але треба рухатись. Ми маємо ідею і знаємо механізм, як її втілити в життя, – сказав голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин. – Разом маємо єднатися навколо ідей, що ми є представники великої європейської родини і українці, і поляки. Тому хочемо бути разом, хочемо бути не поділеними кордонами, а жити в одних Карпатах».

Також він додав, що десять років тому на місці, де сьогодні святкують Європейські Дні Добросусідства нічого не було, а сьогодні тут сучасний реабілітаційно-спортивний центр для Національного комітету спорту інвалідів України. Це приклад того, що будь яку ідею, якщо на неї прийшов час, можна втілити у життя.

Організатори – Турківська районна рада та «Єврорегіон Карпати – Україна» зазначають, що першим кроком до будівництва нового пункту пропуску повинно стати будівництво дороги на Турківщині довжиною 26,8 кілометрів  там, де її ніколи не було. За попередніми підрахунками кошторис цього проекту складає 670 мільйонів гривень.

«Те, що зараз важливо – це ініціювати процедуру розбудови дороги до пункту пропуску і створити відповіднідокументи», – сказала виконавча директорка Асоціації «Єврорегіон Карпати – Україна».

Додамо, впродовж дня тут тривав ярмарок ремесел, частування смаколикамибойківської кухні. А також виставка техніки та змагання рятувальників. І найголовніше – кожен з присутніх поставив свій підпис за відкриття пункту пропуску.

Новини