Новини

У Львові стартує фестиваль особливих театрів

У Львові 3–5 жовтня відбудеться XIV Міжнародний фестиваль особливих театрів “Шлях”. Мета фестивалю — сприяти розвитку особливого та інклюзивного театру в Україні. Про це розповіла в ефірі Радіо Культура Анастасія Войтюк, керівниця мистецько-терапевтичного центру “Непротоптана Стежина”, організаторка фестивалю.

“Свого часу наша організація пробувала різні питання вирішувати. І в якійсь момент ми вирішили, що наше завдання — робота з мистецьким сегментом. Всіх проблем в Україні ми вирішити не зможемо, але щось одне підтримувати цілком хочемо”, — висловилася Анастасія Войтюк.

Фестиваль “Шлях” існує вже більше 20-ти років. МТЦ “Непротоптана Стежина” одна з перших організацій в Україні, які розпочинали рух особливих театрів. Цей рух має на меті дати можливість людям, котрі займаються мистецтвом і які мають що сказати – показати це на професійному рівні, на професійній сцені, отримавши “фідбек” від фахівців від театру, музики, танцю, руху.

“Наш фестиваль відбірковий. Він починається ще за пів року до моменту проведення. Таким чином, ми відібрали 11 найкращих вистав з України, з Білорусі, з Польщі будуть гості. Вистави на різну тематику: це і філософська тематика про народження і смерть, і казки, і сучасні експерименти і перформанси”, — продовжила Анастасія Войтюк.

Цього року вперше буде представлений в рамках фестивалю професійний “продакшн” під назвою “Погляд”. У ньому взяли участь незрячі діти колективу “Журавка” зі спеціальної школи. Над виставою працювала команда: режисер, хореограф, музичний керівник, сценограф, дизайнер, стиліст одягу. Цей “продакшн” буде показаний в рамках фестивалю, для цього організатори створили усі умови.

“Наша мета — не розвиток жалості, не соціальні речі, наша ціль — створення мистецького продукту і розвиток через мистецтво, театр, розвиток учасників, колективів. А це призводить до їхнього загального розвитку. Усі, хто займаються мистецтвом, здобувають більші цінності”, — наголосила Анастасія Войтюк.

Цього року фестивальна програма об’єднана темою “Казки і легенди”. Фестиваль відбувається в рамках міжнародної театральної програми, яка реалізовується в Україні (Львів), Польщі (Люблін, Перемишль), Республіці Білорусь (Брест).

Мистецько-терапевтичний Центр “Непротоптана Стежина” — це благодійна організація, яка розвиває творчий рух людей з особливими потребами, педагогів та волонтерів, які через систематичну організацію та участь у мистецьких заходах мають можливість розвинути свою особистість та свої здібності в образотворчому, театральному та інших мистецьких напрямках, а також сприяти інтеграції людей з особливими потребами в суспільство.

 

Новини