Чужі краї

Кенія. Момбаса, де природа панує над мегаполісом

Коли у нас зима – у Кенії літо. У грудні, січні, лютому в одній з найпопулярніших серед туристів країні Африки відпочинковий сезон у розпалі.

Завдяки прямим авіарейсам Варшава–Момбаса, за 9 годин можна втекти від холоднечі до сонця і теплої водички Індійського океану. І ось, нарешті, ви в Кенії, де живуть представники 42 племен з різними звичаями і мовами (державні мови – англійська і суахілі). Напевно, одне з найвідоміших у світі – плем’я масаїв. Ці люди до сьогодні зберегли свій колоритний вигляд, незвичайні ритуальні танці, оригінальний спосіб життя.

Улюблена розвага тут – звісно, сафарі. Не з рушницею, а з фотоапаратом. На сафарі в національні парки Кенії з’їжджаються туристи з усього світу! Якщо поталанить, можна зустріти знамениту «велику п’ятірку»: слона, лева, буйвола, носорога і леопарда.

Але навіть у міському Heller-парку міста Момбаса мешкає купа звірів. Більше того, тут і звичайний готель розважає туристів кількома видами ящірок, тішить домашніми котами, веселить десятком диких мавп, що вряди-годи прибігають до готелю, аби поласувати з рук туристів, роздобрених теплим сонцем і екзотичними пляжами Момбаси та околиць.

Марина КОРДЮМОВА, автор Travel-блогу «Зелений вітер» (https://submarina28.livejournal.com/), для КРАЮ

Чужі краї