Чужі краї

Острів Хвар. Лавандовий рай в Адріатиці

Четвертий за кількістю населення хорватський острів в Адріатичному морі поблизу узбережжя Далмації більшість рейтингів, складених туристичними організаціями, вважають одним з найкрасивіших у світі.

Розтягнутий на 68 кілометрів (у ширину лише 10,5 км) з високим вапняковим хребтом острів вирізняється хвойними лісами, оливковими плантаціями та розкішними лавандовими полями. Саме оливкова олія та лаванда у всіх можливих варіаціях – від лавандових лялечок до парфумерних витрибеньок – основні фішки острова. Це, зрозуміло, не враховуючи розкішних пляжів і теплої, до неможливості прозорої морської води.

А ще Хвар – острів сонця, яке в середньому протягом року світить там 7.7 годин щодня (для порівняння, у знаменитому Дубровніку сонце тішить тільки 7,2 години).

Розташування Хвару на перехресті морських шляхів в Адріатиці зробило острів важливою базою для торгівлі по всьому Адріатичному морі. Ще стародавні греки заснували тут колонію Форос на місці сучасного Старого Граду – другого за кількістю населення містечка острова. Від греків по нинішній день залишилася поділена на сільськогосподарські паї рівнина, внесена до Світової спадщини ЮНЕСКО.

Розкішна природа, приємний субтропічний клімат з відповідною рослинністю, чудове море, смачна кухня і великий вибір вин роблять Хвар справжнім раєм для туристів. Відвідинами острова будуть задоволені й ті, хто не зараховує себе до пляжних лежебок, а цікавиться історичною спадщиною та архітектурою. Її розкішні зразки – храми, плацики, маленькі будиночки на вузьких, хвилястих і покручених середньовічних вуличках помилують око гурмана у невеличких містечках Хвара. Це і згаданий Старий Град, і Єлса, і Врбоска, і Сучурай.

Найбільше красот, звісно, у найбільшому місті, яке, як і острів, називається Хвар. Тут можна помилуватися справжніми перлинами – кафедрою святого Штефана, давнім арсеналом біля пристані чи фортецею Шпаньйол, з висоти якої відкриваються неймовірної краси краєвиди.

Чужі краї