Як виглядав древній Звенигород. 3D-модель

У Львові презентували 3D-модель одного з найдавніших міст українського Прикарпаття – Звенигорода. Майже тисячоліття тому воно існувало неподалік нинішнього Львова – усього за 25 км. Відтворити його вигляд в XI-XIІI столітті вдалось завдяки співпраці археологів, архітекторів та візуалізаторів. 

За кілька місяців роботи фахівці створили тривимірну модель не лише княжого дитинця – найбільш укріпленої частини міста, де розташовувався палац, але й боярських кварталів, де жила знать, та частини пригородів.

Вигляд міста вдалось відтворити опираючись на інформацію, яку отримали під час масштабних археологічних розкопок, що проводили у Звенигороді у 1950-1990-х роках.

3D-модель давнього Звенигорода створили в рамках проекту «Древній Звенигород: брендинг і промоція княжої столиці», який фінансово підтримав Український культурний фонд. У майбутньому вона буде основою для створення віртуальної екскурсії історичним містом у новому історико-культурному парку «Древній Звенигород», що облаштовують на місці пам’ятки археології.

Нагадаємо, 2018 року у селі Звенигород стартував проект облаштування першого в Україні історико-культурного парку на території пам’ятки археології національного значення. Проект переміг у конкурсі ініціатив регіонального розвитку, і на його реалізацію виділені кошти у рамках секторальної бюджетної підтримки ЄС. Офіційне відкриття парку заплановане на 2020 рік.

 

 

Відеоекскурсії