Чужі краї

Брюгге – туристична столиця Бельгії

У середні віки Брюгге, розташоване за 16 км від моря і з’єднане з ним каналом, було одним з найбагатших міст Європи, найбільшим торговим центром північної частини континенту. Свідченням величезних статків міста є численні пам’ятки архітектури та мистецтва, що збереглися до нашого часу.

З часом Брюгге втратило статус торгової столиці, який перейшов до сусіднього Антверпена, і почало занепадати, поступово перетворюючись на заштатне провінційне місто. Та, як мовиться, нема лиха без добра – відносна провінційність дозволила Брюгге зберегти свій готично-ренесансний характер у часи промислової революції. Саме ця середньовічна автентика і робить сьогодні це бельгійське місто однієї з головних туристичних перлин Європи.

У Брюгге є чимало вартих уваги пам’яток. Аби оцінити все багатство його туристичних принад, варто піднятись на 84-метрову вежу з курантами, яка височить над ринковою площею – з неї відкривається приголомшливий вигляд на історичну частину міста. Неподалік від вежі розташована вишукана готична споруда Ратуші XIV століття, а поруч з нею найбільша сакральна святиня Брюгге – базиліка Святої Крові, в якій зберігається частинки шерсті, просякнутої кров’ю Ісуса Христа.

У місті чимало й інших розкішних храмів, серед яких відзначимо кафедральний собор Христа Спасителя та собор Богоматері з гостроверхою вежею 123 м заввишки, що багато прикрашені скульптурами, фресками  та картинами визначних фламандських майстрів. Втім, попри масу  об’єктів, розрекламованих у туристичних довідниках, по Брюгге варто просто гуляти, час від часу натрапляючи на заворожуюче мальовничі куточки.

А ще Брюгге – місто каналів і мостів, через що отримало неофіційний титул «Північної Венеції». Прогулянка цими каналами на човні є однією з головних туристичних атракцій міста.

Чужі краї