Постаті

БУКСБАУМ Соломон. Радник Рейгана і Буша

Видатний фізик і технолог народився в юдейській родині у Стрию 4 грудня 1929 року. Батьки Буксбаума і молодша сестра загинули під час Голокосту. Соломону зі старшою сестрою вдалося врятуватися і по завершенні війни вони з Галичини перебралися до Варшави.

Там Буксбаум знайшов прихисток в католицькому притулку. Він навіть читав месу і став прислужником. Однак невдовзі Соломону вдається емігрувати до Канади, де він вивчив англійську мову і знайшов роботу на фабриці капелюхів.

Саме в той час розкрився неабиякий природний геній майбутнього науковця. Не маючи системної освіти, Буксбаум виграв стипендію в університеті Макгіллана на вивчення фізики і математики. У цьому ж університеті у 1952 році він отримав ступінь бакалавра, а наступного року – магістра. У 1957 році він уже стає доктором філософії в Массачусетському технологічному університеті. Наступного року розпочинається блискуча кар’єра Буксбаума в Bell Laboratories– великому дослідницькому центрі в галузі телекомунікацій, електронних та комп’ютерних систем. Через 20 років він стане віце-президентом цієї могутньої компанії і відповідатиме у ній за технологічні системи. За 35 років роботи в компанії він опублікував 50 статей і отримав 8 патентів.

Кар’єра Буксбаума як радника американських президентів розпочалась з його участі в складі Консультативного комітету з науки при президентові Ніксоні і пізніше продовжилась з Комітетом при Форді. Під час президентства Рейгана і Джорджа Буша-старшого, він був головою відповідних комітетів. Протягом 1972 – 1977 років уродженець Стрия був головою Наукової ради оборони США.

Поза тим Буксбаум тісно співпрацював із Массачусетським технологічним інститутом, Стенфордським університетом, низкою національних лабораторій та міжнародних корпорацій.

Буксбаум був відзначений багатьма галузевими нагородами та Національною науковою медаллю від президента Рейгана.

Помер видатний вчений 8 березня 1993 року від мієломної хвороби у Нью-Джерсі (проживав у Вестфілді – невеликому містечку цього штату). Трапилося це після трансплантації кісткового мозку і проведеного Буксбаумом більше місяця в стерильному “міхурі”, який був обладнаний телефоном і факсом, аби вчений міг працювати і контактувати зі світом.

Постаті