Новини

Музей Грушевського у Львові відтепер у 3D-форматі

У Державному меморіальному музеї Михайла Грушевського у Львові створили проєкт доповненої реальності. Він дає змогу мандрувати всіма приміщеннями дому Грушевських віртуально, «оживлювати» експонати з листівок.

Як ідеться в сюжеті Zaxid.net,  найперше львівські IT-фахівці відсканували саму будівлю – зовні й усередині, використавши для цього кілька технологій.

«Зробили геодезію, після чого було сканування 3D-сканером самого фасаду будинку, потім сканування всередині кожної кімнати. І останній етап — це була фотограмметрія, тобто фотографування, коли вже на оцю модель наклали світлини», – розповів учасник проєкту Роман Метельський.

Для віртуальної екскурсії треба завантажити на смартфон чи планшет безкоштовний додаток DMH Lviv AR і навести камеру на листівки, які роздають у музеї. Так, можна заглянути у кожну кімнату, навіть туди, куди відвідувачів музею не впускають.

«Можемо потрапити у підвали, на горище, у кабінет директора, у канцелярію. Тобто там, де не ходять відвідувачі», — зазначила координаторка проекту, вчений секретар музею Софія Легін.

Новини