Новини

У Львові розпочався конкурс оперних співаків

У рамках програми діяльності Львівської національної опери «Український прорив» 12 листопада стартував V Міжнародний конкурс оперних співаків імені Соломії Крушельницької, заснований Міністерством культури. Востаннє його проводили ще у 2009 році, а цього року  один з найбільших в Україні конкурсів оперного виконавства вдалося «воскресити» після десятирічної перерви.

У ньому бере участь 41 артист, це оперні співаки віком до 35 років з України, Вірменії, Польщі, Білорусії, Угорщини.

Загалом конкурс триватиме до 22 листопада. Змагання відбуватимуться три тури. Перший – у супроводі фортепіано, другий, куди потраплять лише 24 співаки, – у супроводі оркестру. У запропонованій для виконання програмі, окрім світової класики, обов’язковою є арія із опер українських композиторів – Д. Бортнянськогго, С. Гулака-Артемовського, М. Аркаса, М. Лисенка, К. Данькевича, А. Кос-Анатольського, В. Губаренка, Ю.Мейтуса тощо.

«Безсумнівно, Соломія Крушельницька належить до найвидатніших співачок ХХ століття. Наша прима піднялася до рівня міжнародних співаків, зокрема таких як Федір Шаляпін, вона задавала оперну моду в Європі. Власне, проведенням цього конкурсу ми хочемо, щоби молодь тягнулася до цього імені, щоби через Соломію Крушельницьку ми відкрили нові оперні зірки», – зазначив генеральний директор – художній керівник Львівської національної опери Василь Вовкун.

Унікальність єдиного в Україні міжнародного конкурсу оперних співаків у Львові полягає в його широкому міжнародному контексті як учасників, так і складу журі. У третьому турі учасники змагатимуться, виступаючи в головних партіях поточного репертуару Львівської опери, органічно інтегруючись у театральний процес та отримуючи безцінний сценічний досвід. У останньому турі виступатимуть лише 10 конкурсантів, а глядачі зможуть безкоштовно відвідати виставу й підтримати виконавців.  Слідкувати за перебігом конкурсу також можна буде онлайн.

Також очікується приїзд почесних гостей з цілої Європи – представників міжнародної організації «Opera Europa», театрів Великобританії, Польщі, України, Мінкульту, музичних критиків.

Співаки змагатимуться за чималий призовий фонд, що сумарно складає понад 35 тис. доларів (гран-прі складатиме 10 тис. доларів), низку спеціальних призів та нагород. Конкурсантів оцінюватимуть члени журі з України, Польщі, Австрії, Німеччини, Молдови та Словаччини.

Новини