Новини

Винниківський музей презентував нові експозиції

В Історико-краєзнавчому музеї відкрили 3 нові зали – археологія Західного регіону. Експозиція нового музею покликана популяризувати археологію, застосовуючи для цього нові технології.

Про це повідомляє прес-служба Львівської ОДА.

Широке використання ілюстративного матеріалу, відеороликів, звукових ефектів та різноманітних реконструкцій доступно та якісно розкриває цікаві сторінки історії. Експозиція є цікавою не тільки науковцям, а й усім, хто хоче більше дізнатися про історію нашого краю.

«Приємно бути на таких заходах, адже за останні роки, будьмо відвертими, більше уваги приділялось дорогам, спорту, іншим галузям, а не культурі. Коли я почув про ідею нових експозицій, вирішили шукати співфінансування та зробити цей задум успішним. Треба вболівати за ту справу, яку ти робиш, знаходити однодумців і грамотно шукати кошти. Ми можемо сьогодні тут бачити унікальні речі, які вартують уваги та можуть конкурувати з європейськими», – зазначив під час відкриття музею заступник голови Львівської облдержадміністрації Іван Собко.

Окрім того, за високий професіоналізм, вагомий особистий внесок у розвиток археології та музейної справи нагородили почесним грамотами трьох фахівців музею.

У новій експозиції кожен відвідувач матиме змогу дізнатися про історію нашого регіону з найдавніших часів і до  ХVІІІ ст.  У музеї представлені унікальні артефакти, які археологам вдалося віднайти, досліджуючи пам’ятки Західного Побужжя і Верхнього Подністер’я впродовж кількох десятків років.

«За 25 років роботи музею вдалося зібрати не лише достойну колекцію, а й сформувати навколо музею вірних друзів та партнерів з різних країн та установ. Музей має прекрасну команду фахівців завдяки яким вдалося створити нові експозиції. Цьогоріч нам вдалося виграти грант, який дозволив втілити цей проект у життя», – розповів директор музею Ігор Тимець.

Окрасою експозиції, безсумнівно, є т. зв. «Меч вікінга», а також матеріали із дослідження могильника римського часу у Карові, які нещодавно поповнили фондову збірку музею: вироби зі скла, прикраси, зброя, унікальний бронзовий казан, імпортна римська кераміка тощо.

На реалізацію проекту з обласного бюджету виділили 200 тис грн, Кабмін за програмою «Малі міста – великі враження» скерував 400 тис грн, окрім того місцевий бюджет надав 400 тис грн.

Новини