Чужі краї

Мцхета і Джварі. Тисячолітні перлини Грузії

Давня столиця Грузії Мцхета була заснована в другій половині 1-го тисячоріччя до н. е. За переказами місто у місці, де зливаються річки Арагві та Мткварі (Кура) заснував старший син царя Картлоса Мцхетос і назвав його своїм іменем. Інша легенда приписує заснування міста Месхетові – одному з найближчих нащадків біблійного Ноя.

В IV столітті до н. е. Мцхета стала столицею Картлійського царства і була нею майже тисячоліття, до кінця V століття нашої ери. Мцхета також вважається духовною столицею Грузії – тут розташована найдавніша церква в країні, звідси на всю її територію поширилася християнська віра, тут зберігається одна з найбільших святинь християнського світу – Хітон Господній. Протягом століть у Мцхеті перебувала і  резиденція грузинського Патріарха.

Нині Мцхета є одним з головних туристичних центрів країни. Зручне розташування ( усього за 25 км від Тбілісі) та велика кількість історичних пам’яток роблять місто привабливим для усіх туристів, що відвідують Грузію. Серед основних пам’яток Мцхети – залишки Армазької фортеці, комплекс монастиря Самтавро з храмом XI століття і кафедральний собор Свєтіцховелі.  Не менш мальовничими є й затишні вулички міста з цікавими зразками самобутньої місцевої цивільної архітектури.

На іншому річковому березі височіє один з найдавніших у Грузії монастир Джварі з храмом VI століття. Піднятися до нього варто не лише заради самої пам’ятки – звідси відкривається надзвичайно чарівний вигляд на Мцхету та її околиці.

Чужі краї