Новини

Ми вивели Карпати у фокус державної політики – Ганущин

Карпати – у фокусі державної та міжнародної політики, розвиток гірських територій та підтримка ініціатив місцевих карпатських громад – основні напрямки, у яких ми працювали задля розвитку нашого Карпатського регіону.

Про це повідомляє прес-служба Львівської обласної ради.

Про це повідомив сьогодні, 25 листопада, під час звіту голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин.

Такі ініціативи щодо розвитку українських Карпат були окреслені чотири роки тому на  Форумі місцевого розвитку в Трускавці. Цього року Форум зібрав близько 400 учасників та 100 спікерів, відбулося 20 панельних дискусій. За підсумками роботи Форуму ухвалено резолюцію щодо подальшого розвитку Карпат. Також відбувся Форум Карпатського Єврорегіону та презентовано кращі практики підтримки ініціатив карпатських громад.

За словами Олександра Ганущина, Львівщина реалізує проєкт «Карпатська мережа регіонального розвитку».
«Це найбільший проєкт, який підтримується Міністерством розвитку громад та територій України, – зауважив він. – Його бюджет становить 48 млн грн, конкурс ініціатив – 10 млн грн», – розповів він.

Львівщина також співпрацює з іншими областями, зокрема у конкурсі підтримки ініціатив місцевих карпатських громад: реалізується 3 проєкти (Львівська – 10, Івано-Франківська – 7, Закарпатська – 9, Чернівецька – 1, міжобласні – 6). Загальний бюджет 10,03 млн грн, у тому числі грант – 7,1 млн грн. Як наголосив голова облради, оголошено новий конкурс на суму 10 млн грн. «Дедлайн – 9 грудня 2019 року, прийом заявок з 8 листопада до 9 грудня 2019 року», – додав він.
Розвиток гірських територій – у пріоритеті обласної влади. «Ухвалено КМУ Державну програму розвитку українських Карпат до 2022 року. У межах Стратегії розвитку гірських територій Львівської області реалізується 254 проєкти на суму 117,3 млн грн. Також підтримано ідею Малого Карпатського кола. Окрім того, ведемо боротьбу за те, щоби стрічка була у Держбюджеті», – наголосив Олександр Ганущин.

Щодо транскордонного та міжнародного співробітництва, то, за словами  Олександра Ганущина, вперше передбачена субвенція на транскордонне співробітництво у Держбюджеті 2019 у розмірі 10 млн грн.
«Асоціація «Єврорегіон Карпати-Україна» – лідер за кількістю виграних проєктів Програми «Польща-Білорусь-Україна 2014-2020», а це – 6 великих проєктів вартістю понад 12 мільйонів євро та 8 малих проєктів вартістю понад 500 тисяч євро, на консультаційному супроводі перебуває 12 проєктів з загальним бюджетом 25 млн грн», – резюмував Олександр Ганущин.

Новини