Чужі краї

Нафпліон і Епідавр. Перлини античного Пелопоннесу

У Грецію вартує їхати, щонайменше, з двох причин: поніжитися під лагідним сонцем на чудових пляжах і оглянути перлини античного світу, відчувши в такий спосіб велику цивілізацію древньої Еллади. Поєднати ці два приємних заняття можна на знаменитому Пелопоннеському півострові, де у номі Арголіда поруч розташувалися два містечка – Нафпліон і Епідавр.

Їхня історія сягає часів грецьких міфів, перших олімпійців і героїв. Територія Напфліону була населена, як довели археологічні розкопки, ще в добу мікенської цивілізації. Згідно з давньогрецькою міфологією, місто заснував Навплівій – син Посейдона та Амімони. Приємна інформація для тих, хто любить мандрувати і відпочивати у середовиші цивілізованих туристів, і без зайвого галасу. Туризм у Нафпліоні почав розвиватися лише з 1960-х років і не так жваво, як в інших районах Греції. Найбільшою популярністю місто користується серед скандинавських туристів і жителів Пелопоннесу.

У кількох кілометрах від Напфліону розташувався сучасний Епідавр, збудований поруч із однойменним давній містом. Саме тут, за давньогрецькими міфами, був народжений син Аполлона Асклепій – цілитель, від імені якого пішло визначення «ескулап». Уже в античність Епідавр був відомим своїм святилищем, розташованим на відстані близько 8 км від міста, а також своїм театром, який використовується і сьогодні. Власне античний театр і святилище Асклепіядосі є головними туристичними принадами для тих, кому недостатньо гріти боки на пляжах.

Фото: Зоряна Онишкевич

Чужі краї