Новини

На Яворівщині створять новий освітній екоцентр

Еколого-просвітницький візит-центр будують у рекреаційній зоні «Верещиця». У його приміщенні планують розмістити також хостел та конференц-залу. Екоцентр стане логічним та зручним завершенням міжнародного веломаршруту, який по українському боці кордону пролягає у межах Яворівського національного природного парку у регіоні Розточчя.

Про це повідомляє прес-служба Львівської ОДА.

Будівництво центру, запроектованого з урахуванням найсучасніших енергоефективних технологій, та розбудова велоінфраструктури, довжиною 160 км – з українського боку та 187 км – у Польщі, відбуваються в межах міжнародного проєкту “РовеЛове Розточчя – разом попри кордони”. Фінансується він Програмою транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2014-2020 у межах Європейського інструменту сусідства.

“Минулого літа до нас велосипедами приїхали близько двохсот польських активістів і держслужбовців. Тут, у Верещиці, була кінцева точка їхнього велотуру. До кінця наступного року в межах проєкту ми збудуємо 14 велостанцій для ремонту та обслуговування велосипедів на маршруті до кордону, 8 з них уже є. На конкурс мікропроєктів подали створення ще одного повноцінного веломаршруту. Відповідно, і в селах підприємці за свій кошт готові встановлювати такі самі велозупинки, щоб привабити туристів”, – розповідає  Михайло Біляк, директор Яворівського національного природного парку.

Партнерами проєкту “РовеЛове Розточчя – разом попри кордони” є гміна Замость, Люблінське воєводство, Департамент екології та природних ресурсів Львівської ОДА, Асоціація органів місцевого самоврядування “Єврорегіон Карпати – Україна”, Яворівський національний природний парк та Розточанський національний парк. Загальний бюджет 2 011 060,97 євро, в тому числі грант ЄС 1 809 954,87 євро. Грант ЄС для українських партнерів: 517 400,26 євро (понад 16,5 млн грн). Наразі, за словами директора парку, на будівництво витратили 36% передбачених грошей. Наступного тижня у будинку планують встановлювати вікна.

“Нам дуже важливі такі міжнародні проєкти. І не тільки тому, що вони дозволяють залучити гроші з європейських фондів для розвитку інфраструктури в Україні. Розбудовуючи туристичну велоінфраструктуру, ми намагаємося провокувати до розвитку та ініціативності громади довкола. Як у цьому проєкті в ОДА співпрацюють різні департаменти, так само мають співпрацювати на місці громади, місцеві підприємці, органи місцевого самоврядування, громадські організації. Ми всі маємо розуміти, що розвиток екотуризму та велотуризму, національних парків та заказників є економічно вигідним для цього регіону”, – зазначає заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Юрій Холод, котрий з робочим візитом відвідав Верещицю 29 листопада.

Участь у виїзній нараді взяли також директор департаменту екології та природних ресурсів Руслан Гречаник, начальник державної екологічної інспекції у Львівській області Микола Маланич, виконавчий директор Асоціації органів місцевого самоврядування «Єврорегіон Карпати-Україна» Галина Литвин, а також районні управлінці.

Новини