Чужі краї

Амстердам. Місто каналів, велосипедів і свободи

Амстердам – столиця і найбільше місто королівства Нідерланди. І, за майже стовідсотковою згодою, одне з найчарівніших міст Європи, враження від якого залишаться у вас на все життя. Цікаво, що тут майже немає грандіозних палацових ансамблів чи величних соборів. Амстердам будували купці та бюргери, і основа його архітектурної привабливості – невеличкі вишукані та ошатні будиночки, які довгими стрункими шеренгами виструнчилися вздовж численних каналів.

Амстердам – місто каналів. Вони пронизують усю стару частину міста, додаючи їй неповторного колориту. Ці канали, загальна протяжність яких сотні кілометрів, внесені до списку світової культурної спадщини ЮНЕСКО. Багато хто з містян і мешкає на воді, облаштувавши собі під житло власні суденця. Здається, їх зовсім не бентежать заповнені туристами прогулянкові катери, що безперестанку сновигають поруч. Паралельно їм тихими вуличками вздовж каналів неспішно їдуть сотні велосипедистів.

Амстердам – місто велосипедів. Вони тут скрізь, і здається цей транспортний засіб значно популярніший від звиклих автомобілів. До слова, водії останніх надзвичайно гречні, і побачити автоводія, який не пропустив велосипедиста – річ виняткова. Зрештою, власники роверів точнісінько так само ведуть себе по відношенню до пішоходів. І, звичайно ж, вражають грандіозні велостоянки на кілька сот велосипедів. Одну з таких довелося побачити впритул до знаменитого кварталу «червоних ліхтарів».

Так, для окремої категорії туристів Амстердам – це насамперед  місто «червоних ліхтарів». А ще – дозволених легких наркотиків. На цю тему особливо не поширюватимось. Зауважимо лише, що коли ви таки вирішили спробувати на смак місцевого «кайфу», не варто лякатися, побачивши поліцейського. Страж порядку підійде лише тоді, коли помітить, що вам потрібна допомога. Амстердам – місто свободи…

Фото: Вероніка Рой

Чужі краї