Новини

У Жовкві – виставка про стосунки українців і євреїв

12 грудня у Жовківському замку відбудеться відкриття виставки «Подорож із “Українсько-єврейською зустріччю”: від античності до 1939 року».

Виставка зосереджується на багатоаспектних відносинах між етнічними українцями та українськими євреями, двома народами, які співіснують понад тисячоліття на землях, що складають сучасну Україну. Вони розвивалися протягом століть і мають досвід співжиття в умовах постійно змінних політичних режимів та взаємодії з іншими народами. Це історія тривалих періодів нормального співіснування та культурного взаємозбагачення, а також часів кризи.

Виставка також сфокусована на кількох західноукраїнських містах, включаючи Жовкву, яка наприкінці XVIII століття була одним із найбільших центрів книговидання івритом та їдишем. В 1941 році єврейське населення становило 5 тисяч осіб (половину всього населення).

Під час відкриття виставки в Жовкві запрошені також зможуть відвідати стародавню синагогу, взяти участь в круглому столі на тему «Євреї в долі України та Жовкви», а також послухати виступ музичного колективу «Шейне – Мейделах».

Новини