Чужі краї

Ґросґлокнер і Пастерце. Льодова казка Австрії

В останні роки українські зими перестали бути щедрими на сніги, але коли бажання потрапити у морозну казку не зникає – рушайте до Австрії. Найвища гора цієї країни  Ґросґлокнер, яка сягає 3798 метрів, розташована на кордоні Каринтії та Східного Тіролю. Пірамідальна гора фактично складається з двох вершин: власне Ґросґлокнера і Кляйнґлокнера (3770 м).

Головна родзинка Ґросґлокнера – розташований біля підніжжя неповторний у своїй суворій красі найбільший льодовик Австрії – Пастерце.

Тамтешня природа .неймовірно мальовнича. У районі гори розташована екскурсійна панорамна високогірна дорога з оглядовими майданчиками. До речі, аби проїхати цією трасою і оглянути красоти у спеціально облаштованих містах – доведеться заплатити. У такий спосіб заробляє на облаштування та догляд за місцевістю Австрійське Альпійське Співтовариство, до якого «прописана» гора та її околиці.

Для особливо цікавих ще одна інформація: вперше Ґросґлокнер підкорили 28 липня 1880 року. Зробила це група із п’яти альпіністів на чолі з Мартіном Райхеромі Матіасом Гаутцендорфером.

Марина КОРДЮМОВА, автор Travel-блогу «Зелений вітер» (https://submarina28.livejournal.com/), для КРАЮ

Чужі краї