Новини

Львівщина вшановує подвиг Героїв Крут

Сьогодні, 29 січня, в області тривають заходи з вшанування 102-ї річниці Подвигу Героїв Крут.

Про це повідомляє прес-служба Львівської обласної ради.

Так, на полі почесних поховань №67 Личаківського кладовища представники влади і громадськість поклали квіти до могили учасника бою під Крутами Ігоря Лоського. Тут же відбулася панахида за полеглими у бою під Крутами.

Опісля присутні поклали квітів до могили учасника бою під Крутами Андрія Лазаренка на полі почесних поховань №9 Личаківського кладовища.

Зауважимо, що сьогодні о 17:00 год. у Львівському державному ліцеї з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Крут відбудуться урочистості з нагоди вшанування Подвигу Героїв Крут.

Довідково:

Бій під Крутами – бій, що відбувся 16 (29) або 17 (30) січня 1918 року біля залізничної станції Крути поблизу селища Крути та села Пам’ятне, за 130 кілометрів на північний схід від Києва, 18 км на схід від Ніжина. Одночасно з ним у Києві розпочалося третє більшовицьке повстання, яке змусило у вирішальний момент розвернути підкріплення, направлене на цей напрямок, на його придушення.

Цей бій тривав 5 годин між 4-тисячним підрозділом російської Червоної гвардії під проводом есера Михайла Муравйова та загоном із київських курсантів і козаків «Вільного козацтва», що загалом нараховував близько чотирьох сотень вояків.

У бою під Крутами оборонці української державності виконали наказ командування і зупинили стрімкий наступ ворога. Ця затримка ворога дала змогу українській делегації укласти Берестейський мирний договір, який врятував молоду українську державність.

Сучасників особливо вразило поховання 27 сильних в повному розквіті сил юнаків, які потрапили після бою в полон до більшовиків і були ними страчені. На похороні в Києві біля Аскольдової Могили голова Української Центральної Ради Михайло Грушевський назвав юнаків, які загинули в нерівній боротьбі, героями, а поет Павло Тичина присвятив героїчному вчинкові вірш «Пам’яті тридцяти».

Новини