Чужі краї

Романтичний Прованс. Гармонія неба, каміння й вина

Одне з найоспіваніших в літературі і живописі місць на планеті – Прованс –  мрія всіх романтиків, шанувальників природи та поціновувачів доброї кухні і вина.

Із усіх французьких областей Прованс найбільш різноманітний за формами рельєфу та природніми умовами. На сході він впирається у засніжені вершини Альп, на заході – обтинається течією Рони, а на півдні «впадає» у Середземне море.

Міфологію Провансу, увічнену на полотнах імпресіоністів, створили його неймовірні пейзажі, доглянуті виноградники, лавандові поля, розкішна архітектура середньовічних містечок і вишукана кухня, яка, звісно, не обмежується однойменним майонезом.

Прованс – Мекка для туристів, що значною мірою і вплинуло на його дорожнечу. Проте на відміну від узбережжя, внутрішні райони позбавлені туристичного гаму й там у тиші та спокої можна насолодитися красотами природи та архітектури.

Винесемо за дужки Авіньйон, який хоча б своєю історією заслуговує на окремий репортаж. Але не проминаємо увагою столицю – Екс-ан-Прованс – одне з найстарших міст Франції, славне своїм кафедральним собором і культовим фонтаном.

Навряд чи вам буде по силах і по кишені одним махом оглянути все, що варто побачити у цій направду чарівній області. Спробуйте побувати у Шатонеф-дю-Па і Везон-ла-Ромен, де ще досі не вивітрився дух древнього Риму. Не проминіть департамент Воклюз, який вважають найкрасивішим регіоном Прованса. Побувайте у Кань-сюр-Мері та Морнасі, де небо, каміння і фауна творять неповторний ансамбль, всі інструменти якого звучать в унісон. І не забудьте запити враження знаменитим вином із численних тамтешніх шато.

Фоторепортаж: Тетяна Рефцьо

Чужі краї