Новини

Відкрито Меморіал героям Вовчухівської офензиви

Сьогодні, 26 лютого, на Городоччині урочисто відкрили Меморіальний комплекс  «Героям Вовчухівської офензиви».

Участь у заході взяв голова Львівської ОДА Максим Козицький, голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин, представники громадської організації Апостольська чота, духівництво та громадськість.

«Понад 100 років тому була написана героїчна, переможна сторінка нашої історії, що лягла в основу фундаменту незалежної  України. Як і тоді, сьогодні ми боронимо рідну землю від загарбників, тисячі наших воїнів стоять на сторожі цілісності нашої держави та захищають її від ворога. Ми глибоко вдячні їм за жертовність, як і воякам Української  галицької армії, адже вони віддали найцінніше – власне життя заради нашого майбутнього. Заради незалежної,  вільної і європейської України. Цей пам’ятник є символом героїзму та жертовності . Тож наш обов’язок – будувати вільну, самостійну Україну, про яку вони завжди мріяли і за яку боролися. Слава Україні та Слава Героям!» – наголосив  Максим Козицький.

Під час заходу  пам’ять військовиків Української Галицької армії вшанували хвилиною  мовчання, а до Меморіального комплексу поклали квіти.

Також присутні виконали Державний Гімн України. Оркестр Національної академії сухопутних військ ім. П. Сагайдачного виконав  «Марш Нової Армії».

Пам’ятник символізує кільце облоги міста Львова та вояків Галицької Армії, які йдуть в наступ.  Архітектор меморіального комплексу – Михайло Хохонь.

Зазначимо, що пам’ятний знак Героям Вовчухівської  офензиви звели у межах програми «Охорона і збереження культурної спадщини Львівської області на 2018-2020роки». Департамент архітектури та розвитку містобудування Львівської ОДА, як замовник будівництва, організовував процес спорудження пам’ятного знаку у Вовчухах.

Довідково:

Вовчухівська офензива – наступальна операція Галицької Армії з 17 лютого – по 18 березня 1919 року під час польсько-української війни 1918-1919 років.

 

Новини