Шедевр пізнього ренесансу: каплиця Боїмів у Львові

Каплиця Боїмів – одна з найвишуканіших ренесансних львівських пам’яток. Вона була збудована у 1609–1615 роках на тодішньому міському цвинтарі біля катедрального собору над фамільним гробівцем родини львівських патриціїв угорського походження Боїмів.

Точне ім’я творця цього архітектурного шедевру не відоме, але найімовірнішою вважається версія, що збудував її вроцлавський зодчий Андреас Бемер.

Головний фасад каплиці, скомпонований на зразок українського іконостасу, щедро прикрашений кам’яною різьбою, авторство якої приписують майстрові з Вроцлава Ганушу Шольцу. Тут розміщені фігури апостолів та пророків, написи з Біблії латинською мовою та скульптурні композиції на тему Страстей Христових. Ще одна скульптура – сидячого Ісуса поруч з хрестом – завершуєкупол бані споруди.

Багатим є й скульптурний декор інтер’єру каплиці, який виконав Йоган Пфістер. Розташований навпроти входу вівтар каплиці містить кілька скульптурних композицій на тему Страстей Христових. У центрі вівтаря – композиція «Моління про чашу», де зображенно всіх учасників подій у Гетсиманському саду: Христа, який спілкується з ангелом, сплячих апостолів Петра, Якова та Іоана і стражників, яких веде Юда.

З 1969 року каплицю відкрито для відвідувачів як окремий відділ до Львівської картинної галереї.

Автор відео: Ігор Мартинів, Zbruc.eu

 

 

Відеоекскурсії