Постаті

ШТЕХЕР Петер. Перший бургомістр Львова

Про першого «задокументованого» бургомістра Львова Петера Штехера до нас дійшло доволі мало інформації. Не відомий ані рік його народження, ані точний рік смерті – 1409-й розглядають як версію.

Проте відомо, що народився він у Львові і походив з поважного німецького роду, будучи внуком війта німецької громади Матеуса Штехера та правнуком німецького війта ще княжих часів Бертольда Штехера, відомого, зокрема, закладенням костелу Марії Сніжної.

Петер Штехер теж був знатним будівничим. Зокрема, він розпочав будівництво Латинської катедри та, на думку деяких дослідників, брав участь у зведенні собору святого Варфоломія у Дрогобичі.

До того, як стати бургомістром на початку XV століття, Петер Штехербув лавником і міським будівничим. З документів відомо, що жив він біля Латинської катедри, яку розпочав зводити, а згодом продав помешкання якомусь Генрикові з Теребовлі. Володів пекарнею та фільварком на сучасному Замарстинові, який було продано ще одній шанованій родині Зоммерштайнів, від який і пішла назва львівської околиці.

Головне, чим Львів і львів’яни мають завдячувати бургомістру Штехеру – це бруківка, яку він першим почав класти, і без якої важко уявити місто.  Серед інших значних діянь німецького «мера» розширення водогону і заміна дерев’яних труб на глиняні, якими до Львова пішла вода з джерел на Личаківських узгір’ях.

Постаті