Чужі краї

Брашов. Перлина Трансільванії

Брашов є одним з найбільших міст румунської Трансільванії – землі, що в українській традиції носить назву Семигород або Семиграддя. Це прямий переклад німецької назви Siebenbürgen. Німецькі корені у назві цбого краю не випадкові – адже саме німці з Саксонії, поруч з угорцями та волохами, були однієї з трьох основних націй, що прийщли в Трансильванію на зміну дакам, що жили тут за часів Римської імперії. Власне і заснували місто німці – лицарі тевтонського ордену – у 1234 році під назвою Кронштадт. Назва ж Брашов Назва походить від печенізького слова «барасу», що означає «фортеця».

Історичний центр Брашова – це невеличкий острівець давього міського середовища між сучасним індустріальним містом та чарівною природою Південних Карпат, відроги яких нависають над середмістям. Усього в 15 кілометрах звідси розкинувся відомий гірськолижний курорт Пояна-Брашов, що дозволяє Брашову пропонувати свої туристичні принади і відпочиваючим у ньому. А неподалік розташовані ще й легендарний Бран – замок, у якому був заточений граф Дракула, та  місто Сіная з перлиною романтичної архвтектури – королівським замком Пелеш.

Що ж до самого Брашова, то на тлі ошатних старовинних будиночків особливу увагу привертають сакральні споруди – насамперед готичний  костел XIV-XV століть (названий «чорним храмом» за колір каменю). Храм височить над середмістям і його добре видно з будь-якого його куточка. А ось інші святині доведеться пошукати – синагога розташована в глибині довгої галереї, а православна церква взагалі заховалася в подвір’ї одного з будинків на ринковій площі.

Чужі краї