Чужі краї

Альтернативна Туреччина: Лікійська стежка

Відпочинок у Туреччині – це не обов’язково ліниве засмагання на морському узбережжі поблизу фешенебельного готелю з неодмінним all inclusive. Попри сталий імідж Туреччини як всеєвропейського курорту, ця країна має що запропонувати і любителям більш активного проведення вільного часу.

Вздовж південно-західного середземноморського узбережжя Туреччини проходить Лікійська стежка — один з найпопулярніших пішохідних маршрутів світу. Її загальна довжина становить понад 500 кілометрів, проте туристам запропонують на вибір пройтися будь-якою частиною маршруту – в залежності від смаків, інтересів та можливостей. Можна пройтися низькогірними пасмами вздовж морського узбережжя, можна піднятися і вище у гори аж до гори Тахтали-Даг висотою 2375 метрів.

Цей туристичний шлях, який використовували ще стародавні лікійці, відкрився у 1989 році завдяки ініціативі Кейт Клоу, британської емігрантки, що проживає в Туреччині, і з тих пір користується незмінною популярністю. І завдяки можливістю випробувати себе, і завдяки чудовим краєвидам, і завдяки численним історичним пам’яткам різних епох, що зустрінуться вам по дорозі.

Окремі ділянки Лікійської стежки цілком придатні і для гірських велосипедів. Існує також велосипедний маршрут, який частково проходить Лікійським шляхом, частково – паралельними  лісовими та сільськими дорогами.

Фото: Романа НАЧИЧКО

Чужі краї