Новини

У Львові відкрили музей історії міста у постатях

Сьогодні, 30 липня, у Львові відбулося урочисте відкриття інноваційного музею історії міста у постатях «Львів Стародавній». Установу розмістили у підземеллях Преображенської церкви, що на Краківській, 21.

Головною родзинкою музею є «живі» фігури-реконструкції найбільш відомих та впливових постатей різних історичних епох Львова: Лев Данилович та його дружина Констанція, князь Юрій Львович, Петро Конашевич-Сагайдачний, Богдан Хмельницький, Роксолана, Дмитро Дедько, монгольський полководець Бурундай та низка інших. Загалом таких постатей у музеї представили близько сорока, повідомляє Galnet.

Над їхнім створенням працювали провідні фахівці не лише Львова, але й України. Ріст, волосся, очі, одяг − спеціалісти точно відтворили найменші деталі та особливості зовнішності персонажів. Загалом над проєктом працювали більше сотні експертів: історики, дизайнери, скульптори, програмісти…Зокрема, понад 12 майстрів виготовляли спорядження: персні, корони, мечі, зброю.

«Основу давали історики: якого зросту була постать, які у неї були очі, волосся. Ви бачите персонажів різного віку… От наприклад, Богдан Хмельницький. Ми звикли бачити його іншим. А цей Богдан Хмельницький перебуває у Львові на навчанні. Тут застосували технологію, коли за допомогою комп’ютерного моделювання можна зістарити або омолодити людину. Ось так, власне, міг виглядати Богдан Хмельницький, коли навчався у Львові. Тут є дуже цікава деталь − перстень. Це не простий декоративний виріб, його прототипом є бронзові персні, знайдені на полі битви під Берестечком. Це цілком реальні персні, так звані козацькі персні 17 століття. Ми намагалися через ці деталі передати якісь сцени, епізоди», − розповідає Galnet заступник директора Музею становлення української нації з наукової роботи Михайло Відейко.

Спеціалісти намагалися якомога точніше відтворити найменші елементи одягу та особливості образу постатей. Реконструктори доклали чималих зусиль, аби достовірно передати історичну атмосферу. Наприклад, війт Львова пан Русин тримає у руках ключі від міста. Їх виготовили у такому ж вигляді, які були у часи життя Русина − початку 15 століття.

До слова, очі − це протези, а вії, брови та волосся виготовили з натуральних матеріалів. Самі фігури виготовлені з медичного силікону та пластику. На руках персонажів навіть виділяються вени, а нігті та морщинки створюють натуральний образ справжньої людини!

Також для того, щоб відвідувач відчув атмосферу певного періоду в історії, її підкреслюють запахами та звуками.

Загалом, підземелля Храму складається із 4 музеїв: музей фігур історичних персонажів, музей діорам, музей артефактів та інформаційний музей. Тут розгортається історія Львова від давніх часів до 1772-го року. Експозиція музею висвітлює політичне, духовне та культурне життя міста у складі різних держав.

 

Новини