Фотоекскурсії

Замок у Скалі-Подільській: твердиня над Збручем

Містечко Скала-Подільська на Тернопільщині відоме з першої половини XIV століття. Уже на той час тут існував оборонний дерев’яно-земляний замок, збудований на місці давньоруського городища. У 1360-1370-х роках замок був відновлений  розбудований тодішнімі власниками містечка  князями Коріятовичами.

У 1395 році литовський  князь Вітольд Великий відібрав Скалу у Федора Коріятовича, а після його смерті перейшло у власність польської корони. У 1515 році польський король передав замок у прижиттєву власність кам’янецькому старості Станіславу Лянцкоронському. Замок був охоронцем і символом міста, про що свідчить і його зображення на міській печатці від 1631 року.

У першій половині XVI століття замок зазнав сиильних руйнувань внаслідок нападів татар та волохів, проте уже в середині століття його знову відбудували. На той час це була потужна фортифікаційна споруда, захищена з трьох боків природніми факторами – скелями та річкою Збруч. З південного боку було зведено міцна кам’яні стіни з круглою пороховою баштою. З цього ж боку розміщувалась і в’їзна брама з підйомним мостом перед нею.

Нині від колишньої твердині збереглися башта та частина оборонних стін, що сходяться під гостри кутом, порохова вежа та рештки палацу з елементами чудового кам’яного орнаменту.

Фото Романи НАЧИЧКО

Фотоекскурсії