Новини

У Домі Франка відкрили виставку «Поет і Меценат»

Сьогодні, 27 серпня, у Домі Франка до дня народження Великого Каменяра урочисто відкрили виставку «Поет і Меценат: Іван Франко та Євген Чикаленко» з презентацією унікальних експонатів.

Участь у мистецькому заході взяв голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин, повідомляє прес-служба Львівської облради.

Під час презентації народний депутат України, меценат Микола Княжицький у своєму виступі зупинився на важливості підтримки культури; головний зберігач фондів Дому Франка Віктор Мартинюк  розповів про експонати виставки; директор Національного Музею у Львові Ігор Кожан поділився особливостями реставрації портрета Євгена Чикаленка.

Серед унікальних експонатів – перше видання «Мойсея» з автографом поета. На виданні 1905 року – рідкісний автограф. Поет присвятив примірник книги Євгену Чикаленку. Крім того, відреставровано портрет видатного українського підприємця та мецената, адресата цієї посвяти Франка – Євгена Чикаленка. Портрет пензля Івана Труша зберігався у фондах Дому Франка, але не експонувався у зв’язку із пошкодженнями, які зараз усунуті завдяки меценатській підтримці Миколи Княжицького.

Новини