Новини

Львову представили фотоспомини про Іловайськ

У четвер, 27 серпня, перед пам’ятником Шевченку у Львові триває документальна фотовиставка «На спомин про Іловайськ».

Про це повідомляє прес-служба Львівської обласної ради.

Свої роботи представили Саша Глядєлов, Макс Дондюк, Макс Левін та Маркіян Лисейко – фотографи, які були в місті Іловайськ у серпні 2014 року та зберегли історію тих кривавих днів у світлинах.

«В експозиції є багато фотографій, де зображені люди , яких вже немає в живих… Так, багато загинуло, бо це війна. А якщо сказати зовсім цинічно, то з боку противника загинуло не менше», – зазначив фотограф Маркіян Лисейко.

Варто зауважити, що ця виставка відбувається у Львові другий рік поспіль. Окрім міста Лева, організатори проводили фотовиставку «На спомин про Іловайськ» в багатьох містах України, серед яких – Київ, Тернопіль, Харків, Суми, Івано-Франківськ та ін.

Як відомо, 29 серпня чергова річниця з дня розстрілу українських військових, які виходили з оточення «зеленим коридором».

Довідково:
«Іловайський котел» – бойові дії поблизу міста Іловайськ Донецької області у серпні 2014 року. Тоді українські військові опинилися в оточені, після чого українські колони за домовленістю мали виходити з міста через гуманітарний коридор без зброї. Згідно з даними Національного військово-історичного музею, у тих боях полягло 368 українських військових, ще 180 вважають зниклими безвісти.

Новини